ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir Barış Bloku’ndan Barış Çağrısı

IHA
24.08.2015 - 21:26Son Güncelleme :
IHA

Eskişehir Barış Bloku, son zamanlarda yaşanan olumsuzluklara karşı ‘barış’ çağrısında bulundu.
Porsuk Bulvarı Adalar mevkinde toplanan çeşitli sivil toplum örgütlerinden yaklaşık 100 kişi, sloganlar atarak barış çağrısında bulundu. ‘Barış istiyoruz, hemen şimdi, silahlar sussun’ yazılı pankart taşıyan grup basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını yapan Gülfer Kırbaş, 2013 yılından bu yana Suriye’de süren savaşta yüz binlerce sivilin yaşamını yitirdiğini, yoksulluk, kıtlık ve göçle mücadele etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Kırbaş, “Yine yüz binlerce kadın, katil ve tecavüzcülerin ordusu IŞİD tarafından tecavüze uğrayarak köle pazarlarında satılmıştır. Her an ‘IŞİD bombası patlayabilir’ tedirginliği altında yaşamaya, otobüse binmekten, sokağa çıkmaktan korkmaya mahkum edildik. Biz Barış Bloku’nu oluşturan sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri, kadın örgütleri ve akademisyenler olarak topluma dayatılmak istenen savaş politikalarını reddediyor, barış ikliminin hakim kılınmasını istiyoruz. Ülkemizde toplumsal barışı yok edenlere, komşu ülkelerde yanan ateşi körükleyerek ülkemiz topraklarına taşıyanlara, milyonlarca göçmen oluşturan fetihçi savaş politikalarının mimarlarına karşı barış talebinde ısrarcıyız” ifadelerini kullandı.
Gülfer Kırbaş, Eskişehir Barış Bloku’nun savaşın değil barışın hakim olduğu, halkların kardeşçe yaşadığı bir ülke için mücadele edeceğini söyledi.
Yapılan basın açıklamasının ardından grup, ellerindeki balonları barış için gökyüzüne bırakarak, olaysız şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir Barış Bloku’ndan Barış Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 21 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir Barış Bloku’ndan Barış Çağrısı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:17
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı