Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eşkinat: Seçim ertelenmeyecek

Galatasaray’da başkan adayı Mehmet Helvacı’nın listesinde yer alan eski yönetim kurulu üyesi Vedat Eşkinat, genel kurulu engelleyen kişilerin tarih önünde hesap vereceklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Eşkinat, ‘’Seçim ertelenmeyecek. Tek yol imza kampanyası. Başkan ve yönetimin kendi camiasını mahkemeye vermesini kabul edemiyorum. 15 Mayıs sabahı için her türlü hazırlığımızı yaptık’ dedi. 

İşte Vedat Eşkinat’ın sözleri:   
 
GENEL KURULU ENGELLEYEN KİŞİLER TARİH ÖNÜNDE HESAP VERECEKTİR

Genel Kurul tarafından seçilen bir kişi, genel kurulun kendisini gönderme talebini de kabul etmek zorundadır. Bunu kabul etmiyorsanız, burada demokrasiyi tanımıyor, Genel Kurul iradesine saygı duymuyorsunuz demektir. Genel Kurul’u şu ya da bu gerekçeyle engellemek isteyen kişiler tarih önünde hesap verecekler.

SEÇİM ERTELENMEYECEK

Seçimin herhangi bir biçimde erteleneceğini sanmıyorum; bunun da gerekçesi şu: Başkan, basın toplantısında 28-1 maddesinden dolayı genel kurula gideceğini söyledi. Bunun genel kurulla bir ilgisi yok. Başkan, kendi hür iradesi ve yönetim kurulunun onayıyla seçime gidileceğini açıklamıştır. Şimdi gelinen noktayı anlayamıyorum. Bu elma ile armuttu karıştırmak gibi bir şeydir.

TEK YOL İMZA KAMPANYASI

Başkanın yanlış tavrı stat açılışında da sonraki süreçte de devam etti. Genel kurulda da devam etti; hâla devam ediyor. Yönetim kurulundayken, sayın Helvacı’nın olabilecekleri söylediğini kendi gözlerimle gördüm. Helvacı, imza kampanyasıyla başkanı seçime götürürüm dediğinde, ‘olmaz biz ibra yoluyla başkanı seçime götürürüz’ dediler. Öyle olmadığı ortaya çıktı. Şimdi tek yol imza kapmayası olarak gözüküyor.

BAŞKAN VE YÖNETİMİN KENDİ CAMİASINI MAHKEMEYE VERMESİNİ KABUL EDEMİYORUM

Galatasaraylılar, hiç endişe etmesinler. İlk defa böyle bir şey yaşanıyor; ama çok önemli dersler de çıkartılıyor. Bundan sonra kimi, nasıl seçeceklerini daha iyi tespit etsinler.

Camiaları temsil eden kişiler o camiaları temsil etmeye layık kişiler olmalılar. Çok üzgünüm, Galatasaray Başkanlığı ve yönetim kurulu yapan kişilerin kendi camialarını, genel kurullarını mahkemeye vermeleri, kendilerini bu şerefli göreve layık görenler insanları mahkemeye vermelerini asla kabul edemiyorum.

SEÇİMDEN HİÇ KİMSE KAÇAMAYACAK

Seçimden kimse kaçamayacak; herkes genel kurulun hür iradesine teslim olacak. Hiç kimsenin yönlendirmesiyle, bir takım ayak oyunlarıyla değil, Galatasaray Genel Kurulu’nun tercihiyle, Galatasaray Spor Kulübü Yönetilecektir. 

BAŞKAN SEÇİMİ ENGELLEMESİN, ARZU EDİYORSA ADAY OLSUN

Sayın başkan seçim sürecinin önünü tıkamaya çalışmasın, arzu ediyorsa aday olsun, Galatasaraylıların kendisine cevabını görsün, 14 Mayıs’ta seçim yapılsın.

Zaten Galatasaray’ı yönetmeye talip insanlar, hazırlıklarını yaptılar. Galatasaray, sağduyulu insanlardan kuruludur, kendilerini en iyiye taşıyacak programı hazır olan isimleri o noktalara getirirler.

15 MAYIS SABAHINA HERŞEYİMİZLE HAZIRIZ

15 Mayıs sabahı itibariyle Galatasaray Spor Kulübü’nün bütün yönetim birimleri bellidir. Sayın Helvacı eğer başkan seçilirse Galatasaray asla bir boşlukta olmayacaktır. Bakalım deneyelim, şeklindeki bir tereddüt olmayacak. Galatasaraylılar kendilerine anlatını değil, akılları ve gönülleriyle, seçim yapmayı bilirler, doğruyu seçerler. Medya kanalları kullanılarak, yıpratılmaya çalışılarak kötü lanse edilen kişilerin aslında öyle olmadığını görüyorlar.

MUTLULUK GÖZ YAŞLARI DÖKÜLECEK

Galatasaraylıyım diyen herkesi büyük başarılar, mutluluklar yaşatacaktır. Yine mutluluk göz yaşları döktürtecektir. Bunu hep beraber göreceğiz. Sayın Helvacı’nın çok doğru bir yapılanma içerisinde olduğunu görüyor ve çok güveniyorum.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz