TEKİRDAĞ HABERLERİ

Eşkinat: Marmara'nın potansiyelini birlikte daha iyi değerlendirebiliriz

DHA
05.03.2018 - 15:22Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Marmara Denizi'ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanlarını ağırladı. Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, birlikte hareket etmeleri halinde Marmara'nın potansiyelini daha iyi değerlendirebileceklerini söyledi.

Marmara Denizi'ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanları, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın ev sahipliğinde Süleymanpaşa'da bir araya geldi. Marmara Denizi'ne kıyısı olan kentlerin belediye başkanlarına çağrıda bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kıyı belediyelerinin işbirliği içinde her paydaşa fayda sağlayacak projeleri ortaya koymak amacıyla bir toplantı düzenledi. 'Suyun Birleştirici Gücü' adı altında gerçekleştirilen toplantıda, Marmara Denizi çevresinde yer alan belediyelerin ortak sorunları ve geliştirilebilecek ortak çözüm önerileri tartışıldı. Toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın yanı sıra Kartal Belediye Başkanı Atakul Öz, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza,Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ve Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt ile Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Berkay Çakır ile Hulusi Özocakkatıldı. Çanakkale, Gelibolu ve Şarköy Belediye Başkanlarının programları nedeniyle toplantıya katılamadığı ve daha sonraki toplantılara eşlik edecekleri bildirildi.
Toplantıda Kent Plancısı A. Faruk Göksu, Mavi Bilezik adı verilen Marmara Denizi kıyı şeridi üzerinde bulunan kentlerin karşı karşıya olduğu tehdit ve fırsatlarla ilgili bir sunum yaptı. Barbaros Bağ Evi'nde gerçekleştirilen toplantıda belediye başkanları sırayla söz alarak kıyı belediyeleri arasında kurulabilecek işbirlikleri, ortak projeler ve iletişim yöntemleri ile ilgili önerilerde bulundular. 

EŞKİNAT:MARMARA'NIN POTANSİYELİNİ BİRLİKTE DAHA İYİ DEĞERLENDİREBİLİRİZ
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Marmara Bölgesi, dünya üzerinde benzeri olmayan özelliklere sahip bir bölge. Hem ticari, hem doğal güzellikler bakımından çok önemli potansiyeller mevcut. Bizler belediye başkanları olarak bu potansiyelleri verimli şekilde değerlendirmek için çalışmalar yapıyoruz ancak benzer özelliklere sahip ve aynı coğrafyanın etki alanında olan bütün belediyeler bir araya geldiğinde bu potansiyelleri çok daha iyi değerlendirmemiz mümkün olacaktır. Bu açıdan Marmara Denizi'ne kıyısı olan kentler olarak bizlerin birlikte hareket etmesi çok önemli. Bugün burada olamayan belediye başkanlarımız da var. Önümüzdeki toplantılarda onlar aramızda olacak ve yakın dönemde çok önemli kazanımlar ortaya çıkacaktır. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantı sonunda, düzenli olarak belediye başkanları ve belirlenen müdürlükler seviyesinde toplantıların düzenlenerek Marmara Denizi'ne kıyısı olan belediyeler arasında işbirliğini arttıracak projelerin geliştirilmesi, eğitim programlarının düzenlenmesi, deprem gibi ortak tehditlere karşı ortak hareket edilmesi ve bilgi paylaşımı, kentler arasında kültürel paylaşımın arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılması gibi çok önemli kararlar alındı.

Nisan ayı toplantısının, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'nın talebi ile Bandırma'da gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, müdürler düzeyindeki ilk toplantının Fen İşleri Müdürleri arasında, Kartal Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Tekirdağ haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Tekirdağ haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eşkinat: Marmara'nın potansiyelini birlikte daha iyi değerlendirebiliriz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı