Gündem Haberleri

  Eski yüzbaşıya dolandırıcılık davası

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSTİNYE'DE galericilik yapan emekli yüzbaşı Mehmet Olgun hakkında, askerliğini yapmamış kişileri askerlik sorununu halledeceğini söyleyerek dolandırdığı suçlamasıyla üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Sarıyer Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davada Olgun’un özel bir televizyon kanalında yayımlanan haber programı muhabirinin kayda aldığı gizli kamera görüntülerinde altı bin dolar karşılığında askerlik sorununu halledebileceğini söylediği öne sürüldü. İddianamede emekli yüzbaşının Genelkurmay'ın ana bilgisayarından birçok kişinin işini hallettiğini belirterek bin dolar da kapora istediği belirtildi.

  Mehmet Olgun, daha önce Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadesinde müşterisi Osman Çağal tarafından kendisine komplo kurulduğunu öne sürmüştü. Olgun ‘‘Osman Çağal'a otomobil sattım. Borcuna karşılık beş milyar liralık cirolu çek verdi. Biz de çekin güvenirliliğini anlamak için ilk sahibine ulaştık. Bu kişi bize, böyle bir çek kesmediğini söyledi. Bunun üzerine biz de çeki iade etmek istedik. Osman Çağal ise bana, ’Benim bir yakınımın askerlik sorunu var. Siz, yakınıma onun askerlik işlerinde yardımcı olacağınızı söyleyip bin dolar talep edin. Böylece borcunu tahsil etmiş olursun’ dedi. Bu arada bütün olup bitenleri gizli kamerayla kaydetmişler’’ diyerek suçsuz olduğunu ifade etmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı