« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eski yöneticilerden Bursaspor'a bağış

Bursaspor Kulübü'nde bir dönem ikinci başkan olarak da görev yapan eski yöneticilerden Gökçin Aras, başkan adayı İbrahim Yazıcı'nın başkan olduğu gün, 80 bin dolarlık alacağını kulübe bağışlayacağını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gökçin Aras, yazılı açıklamasında, hayatta paradan daha önemli değerler bulunduğunu, bunlardan birinin de Bursaspor sevdası olduğunu ifade etti.

Kulüp Başkanı Ali Karasu'nun, kendisini arayarak, “Gökçin Bey, senin temlik zamanın geliyor, sen bu parayı biraz ötelesen olmaz mı?” dediğini belirten Aras, şunları kaydetti:
"Birkaç kez ertelemiş olmama rağmen son derece haklı bir istem olduğu için 'evet' dedim. Ve kendisi, Aralık 2007 tarihine çekler vereceğini, kalan miktar için de reklam karşılığı olarak bağışlamamı istedi. Onu da kabul ettim. 1-2 hafta içerisinde benim paramın çıktığı söylendi ve alacağım 125 bin YTL seviyesinde olmasına rağmen, hesabıma 366 bin YTL para geldi. Bu parayı tek kuruşuna dokunmadan, Bursaspor hesaplarına gönderdim. Belgeler, banka hesapları, dekontlar hepsi ortada ve resmi. Nitekim, kale arkasına da 2 tane tabela koydurup, bunları da 25 bin dolara saydık. Sayın Karasu da Aralık 2007 tarihine kadar 80 bin dolar karşılığında, çekler gönderdi."

Aras, kongre sürecine giren kulüpte, tek başkan adayı olan İbrahim Yazıcı'nın da borçlarda erteleme istediğini ifade ederek, "Kendisi bir yönetim kurarsa, aralık ayına ertelenen 80 bin dolarlık alacağımı, daha ileri bir tarihe ertelemiyorum. Çekleri, sayın Yazıcı'nın başkan olduğu gün, kendisine teslim edeceğim ve Bursaspor camiasına bağışlayacağım. Yazıcı, kulüp yönetimini oluşturamasa dahi, bendeki 80 bin dolar karşılığında duran çekleri emanet kabul ederek, Bursaspor'un deplasman giderlerinde kullanılmasını sağlayacağım" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz