Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Eski vaiz YÖK’te iki numara

  08 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 08 Ağustos 2012 - 10:56

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK’ün en önemli koltuklarından genel sekreterlik makamına imam hatip ve ilahiyat mezunu aynı zamanda vaizlik yapmış olan Süleyman Necati Akçeşme’yi getirdi.

  Genel sekreterlik koltuğu yaklaşık 8 aydır boş bulunuyordu. Çetinsaya, göreve geldiği ilk günlerde hakkında soruşturma bulunan eski Genel Sekreter Turgut Kılıç’ı görevden almıştı. Çetinsaya, bu koltuğa çok tartışılacak bir atama yaptı. YÖK’ün ikinci adamı imam hatip mezunu, daha önce de vaizlik yapmış olan Akçeşme oldu. Akçeşme, Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

  Beşiktaş’ta vaaz veriyordu

  Süleyman Necati Akçeşme, Bolvadin İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne devam etti. 1977 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memur olarak göreve başladı ve sırasıyla; musahhih, şef ve vaizlik görevlerinde bulundu. 1988-1994 yılları arasında Hollanda’da din görevlisi olarak hizmetini sürdürdü ve bu dönemde Hollanda Diyanet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğini de yürüttü. 2005-2009 tarihleri arasında İstanbul-Beşiktaş Müftülüğünde vaiz olarak görevini sürdürdü. Akçeşme, 11 Haziran 2009’da Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğüne atanmıştı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 40 Yorum }
  • kemal çalışkol 8.8.2012 13:00:39
   Ancak anlayamadığım şu..İmam hatip mezunlarını her kuruma atıyorlarda neden bir işletme mezununu Diyanet işlerine atamıyorlar..
  • Mustafa Ergene 8.8.2012 12:51:56
   Değerli yorumcular,merak ediyorum doğrusu; yazdığınız yorumlara verilen "beğenmedim "oylarının sayılarındaki aşırı fazlalık,ne kadar aykırı bir fikre sahip olduğunuz konusunda size bir mesaj veriyor mu?
  • hüseyin yardım 8.8.2012 12:26:37
   vaizlik yapması,ilahiyat fakültesi mezunu olması mı garip yoksa yök te 2.adam olmasımı? objektif bakmak lazım beyefendinin formel eğitimi yeterli o halde niçin olmasın.gazetenizde böyle haberlerin çıkması nın bir sebebi vaiz,imam vb. meslekler hor gözle bakmanız galiba...
  • Deniz Gok 8.8.2012 11:56:33
   Arkadasin biri ilk kez bir ilahiyatci getirilmis diye seviniyor, bu gune kadar neden olmadi diye sorusturalim diyor. Belki su urunlerinden biri de getirilmedi, ya da cevre muhendisliginden. Her disiplinden birini getirecegiz diye bisey yok arkadaslar, en uygun kisinin gelmesi onemli olan.
  • tarafsız yorum 8.8.2012 11:54:59
   Sn.Mustafa Kara burada asıl konuyu kaçırmışsınız !! Buradaki konu, böyle önemli bir makama, geçmişinde sadece VAİZLİK olan birinin getirilmesidir. Üniversitelerin, akademisyenlerin bağlı olduğu Kurumdaki böyle bir makama Prof.Doç. gibi okumuş, yazmış bir akademisyen gelmeli idi. Anlaşıldı umarım ??
  • Deniz Gok 8.8.2012 11:54:01
   Eh, bi sonraki hedefimiz de her universite kampusune bi cami olduguna gore, YOK'un boyle onemli bir mevkiine de camilerden iyi anlayan birini getirmeleri normal, ben hic sasirmadim.
  Sayfa Başı
  HaberlerEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmazfragmanyeni bölümson bölümhızır alidizidizifragman