Ege Haberleri

EGE

  Eski siyasetçiler TDH’ye katılacak

  Hürriyet Haber
  21.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TDH’de 17 Ocak’ta İzmir’de yapılacak ve parti kuruluşu öncesinde TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de katılacağı buluşma heyecanı yaşandı.

  TÜRKİYE Değişim Hareketi (TDH) 1. Ege Bölge Toplantısı’nda 17 Ocak’ta İzmir’de yapılacak ve parti kuruluşu öncesinde TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de katılacağı “Son büyük buluşma” heyecanı yaşandı. TDH Ege ve İzmir Sorumlusu Hüseyin Aslan’ın organize ettiği 1. Ege Bölge Toplantısı Balçova Termal Otel VİP salonunda yapıldı. TDH Ege Bölge Sorumulusu Ali Rıza Özmen yaptığı konuşmada 20 yüzyılın sorunlarını geride kalan yüzyılın methotlarıyla çözemeyeceklerini söyledi. Siyasi kaos, karmaşık olaylar ve ekonomik çözümsüzlerle dolu bir dönem yaşandığını belirterek,“İyi planlama ve çözüm önerilerini ortaya koyan bir siyaset uyguluyacağız. Genel Başkan Sarıgül’ün temposu tüm harekete yayılacak.  Herkesi dinleyeceğiz, ciddiye alacağız, çözüm yollarını ortaya koyacağız” dedi.

  İstifa etmiş sayılacak

  TDH Ege ve İzmir Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan, iktidarı almak için yola çıktıklarını muhalefette kalmayı düşünmediklerini söyledi. Haraket içindeki kimsede rütbe heyecanı olmadığını belirten Aslan, “Küçük olsun bizim olsun” anlayışı ile hareket etmediklerini dile getirdi. Aslan, kuracakları partide yağcılara ve “Evet efendicilere” yer olmadığını, 2 kez partiyi iktidar veya koalisyon ortağı yapmayan yönetcinin istifa etmiş sayılacağını söyledi.

  Kadınlara yüzde 30

  Genel seçimlerde milletvekili adaylarının yüzde 15’lik kontenjan hariç, yüzde 85’nin önseçimler belirleneceğini açıklayan Aslan, kadınlara her organda yüzde 30 temsil hakkı getirileceğini açıladı. Aslan, “Parti organında eğer kadın yoksa, bulunmuyorsa koltuğu boş kalacak. Seçimlerde  iki sandık kuracağız. Sandıklardan birinde yüzde 30’luk kadın temsilini sağlayacakları belirlemek için sadece kadın adaylar yarışacak. Diğer sandıkta ise kadın ve erkekler eşit şartlarda olacak. Hakeden kadın bu sandıktan da çıkabilir” dedi.

  Dönüm noktası

  Aslan, 17 Ocak’ın Türk siyaseti için dönüm noktası olacağını söyledi. Toplantıda Özmen ve Aslan’ın yanısıra, İl sorumluları Nihat Demirkol (İzmir), Gülabi Özcan (Manisa) Yalçın Pekgüzel (Aydın), Nevzat Deniz (Denizli), Erciyes Akçay (Kütahya), Önder Göngören (Afyon), Gökhan Ulusoy (Uşak), Ender Bıçkı (Balıkesir), Halit Melikoğlu (Muğla), Tuygan Çelikoğlu (Çanakkale) ve Şenol Seven (Bursa) katıldı. TDH sorumluları 17 Ocak’ta SarıgülGün programı, buluşma öncesi yapılacaklar ve görevlendirmelerle ilgili detayları belirledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı