« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eski silahı vurdu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dev maçın kaderini Kazım belirledi

Ispartaspor’u zirveye taşıyan tek golü, 5 ay önce 700 milyon liraya Afyonspor’dan transfer ettiği Kazım kaydetti. İlk yarı yarım metreden topu dışarı atan tecrübeli forvet 55. dakikada takımını güldürdü.

ÜÇÜNCÜ Lig 5'inci Grup'ta dün iki şampiyon adayı ekibin mücadelesinde gülen taraf evsahibi Ispartaspor oldu. Maçın kaderini belirleyen tek golü ise, 5 ay önce Afyonspor'dan, Ispartaspor'a transfer olan kazım kaydetti. Isparta'daki maçta eski silahının 55. dakikadaki golü ile yıkılan Afyonspor, 5 hafta aradan sonra ilk yenilgisini alırken liderlik koltuğunu da rakibine devretti.

Bu maç unutulmaz

Isparta’da Atatürk Stadı’nı dolduran binlerce taraftar takımları lehinde saatlerce süren tezahurat yaptılar. Stad ilginç giyisili, maskeli taraftarların istilasına uğradı. Sloganlar kadar kıyafetlerde tribünü renklendiren unsurlardı. Bunlardan kurt maskeli taraftar Ispartasporluları coşturdu.

Hakeme pet şişe

Maçın dördüncü hakemi Adem Yaprakoğlu, tribünden atılan pet şişenin yüzüne isabet etmesi sonucu yaralandı. İzmir bölgesi hakemi, karşılaşmanın 71. dakikasında teknik alan çizgisine kadar çıkan Ispartaspor Teknik Direktörü Söyleyici'yi saha dışına çıkardı. Yaprakoğlu yerine dönerken Ispartalaların bulunduğu kapalı tribünden bir seyirci pet şişe fırlattı.

Pet şişenin yüzüne isabet etmesi sonucu üst dudağı patlayan Yaprakoğlu'na ilk müdahele sahadaki sağlık görevlileri tarafından yapıldı. Oyuna 10 dakika ara verildi ve maçın orta hakemi Çetin Çarıgül 1 no'lu anonsu yaptırdı. Tribündeki Ispartasporlu taraftarların de tepkisini çeken ve isim açıklanmayan seyirci polis tarafından gözlem altına alındı.

500 güvenlik görevlisi

Dün oynanan Ispartaspor-Afyonspor maçında 500'den fazla polis ve jandarmadan oluşan güvenlik ordusu görev yaptı. Isparta Valisi Halil İbrahim Daşöz, maçtan 2 saat önce Emniyet Müdürü Metin Alp ile birlikte stada gelerek, polis ve jandarmanın aldığı önlemleri denetledi. Vali Daşöz, güvenlik görevlilerini ‘‘ En küçük taşkınlığa ve olaya meydan vermeyin’’ diyerek uyardı.

Gelin gibi süslediler

Atatürk Stadı maçtan önce pembe yeşilli bayrak ve flamalarla donatıldı. Bu arada Meteroloji Müdürlüğü'ne hazırlattırılan 12 dev balon iki kalenin arkasına bağlandı. Ispartaspor'un sahaya çıkmasıyla, içi gaz dolu bu dev balonlar havaya bırakıldı.

35. dakikada B.Bahri'nin sağdan ortaladığı topu B.Ahmet kafa ile aşırttı. Hakan harika bir vole ile kaleye şutladı. Kaleci Rasim'i geçen top, önce üst direğin içine, sonra çizgiye vurup oyun alanına döndü.

42. dakikada Kazım, inanılmaz bir pozisyondan yararlanamadı. Hakan'ın sağdan kale sahası içine gönderdiği topu, Kazım bir adım mesafeden çok kötü vurup yandan dışarı gönderdi.

44. dakikada sağdan gelişen Afyon atağında Şinasi, Aydın ve Ramazan'ı çalımlayarak kale sahasına girdi. Kaleci Mustafa bu futbolcunun ayaklarına kapanarak mutlak golü önledi.

55. dakikada Ali Cebi'nin sağdan kullandığı taç atışında Kazım, topu rakibine kaptırmadan ceza sahasına girdi. Kale önünde kalabalık Afyon defansı ile karşılaşan bu futbolcu, herkesin pas verecek diye beklediği pozisyonda çok sertçe plaseledi. Meşin yuvarlak, kaleci Rasim'in solundaki 30 santimlik boşluğu geçerek ağlarla buluştu: 1-0.

80. dakikada Isparta ikinci gole çok yaklaştı. Sol kanattan Afyon defansını çalımlayarak son çizgiye kadar inen Kazım topu kale önüne çıkardı. Hakan'ın yakın mesafeden yumuşak vuruşunda top kaleci Rasim'de kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz