Eski sevgilisini diri diri yakmaya çalıştı

Hürriyet Haber
20.09.2014 - 09:40 | Son Güncelleme: 20.09.2014 - 10:40

ABD’li Adam Shigwadja, eski kız arkadaşını benzin dökerek diri diri yakmaya çalıştı. Saldırganı, kurbanın erkek kardeşi beyzbol sopasıyla saldırarak durdurdu.

ABD’nin Michigan eyaletinde yaşayan 18 yaşındaki Adam Shigwadja adlı genç, geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde eski kız arkadaşının evine girerek, eski kız arkadaşını ve kendini benzinle yakarak öldürme girişiminde bulundu.

Adam Shigwadja yanında taşıdığı bıçağı sayesinde eve farkedilmeden girmeyi başardı ve kız arkadaşı geldiği anda odasına benzin dökerek yangın çıkardı.

Talihsiz kızın başında büyük bir yara izi bırakan gencin bu girişimi, 17 yaşındaki Sophia Grace Putney adlı kızın erkek kardeşinin eve gelmesi ve beyzbol sopasıyla Shigwadja’yı durdurmasıyla son buldu. Putney ‘in sesini duyan erkek kardeşi ise genç kızın eski sevgili ikinci katın penceresinden atlayana kadar olaya müdahale etti.

Talihsiz genç kız, odasına kadar gelip benzin döken ve kendini öldürmeye çalışan eski erkek arkadaşını görünce şok olduğunu ve “beni öldürmek mi istiyosun” diye çığlık attığında “evet, karar verdim seni öldüreceğim” yanıtını aldığını belirtti.

Olay günü kaçmayı başaran ve bir gün sonra polisler tarafından yakalanan Shigwadja, genç kızı öldürmeye teşebbüs, haneye tecavüz ve kundakçılık suçlarıyla yargılanacak.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı