Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski sevgilinizin iç çamaşırını bu müzeye bağışlayın

  Hürriyet Haber
  26 Ekim 2007 - 12:55Son Güncelleme : 26 Ekim 2007 - 14:07

  Eski sevgilinizin iç çamaşırları ya da onun mobilyalarını kırdığınız baltayı artık görmek istemiyorsanız yapabileceğiniz bir şey var.

  İŞTE MÜZEDEKİ İLGİNÇ PARÇALAR

  Almanya'nın başkenti Berlin'in; dokunsan yıkılıverecekmiş gibi duran binalarından biri çok ilginç bir sergiye evsahipliği yapıyor. Bu sergide, artık sona eren ve geride kırık kalpler bırakan aşk ilişkilerinin hatıralarını taşıyan nesneler sergileniyor.

  Yerleşik olarak Zagreb'de bulunan Bitmiş İlişkiler Müzesi en nadide parçalarını Berlinliler'in beğenisine sunuyor.

  Daha önce sevgili olan ve sonra ayrılan iki sanatçı Olinka Vistica ve Drazen Grubisic'in yarattığı bu müzede dünyanın çeşitli ülkelerinden eski aşıkların bağışladığı eşyalar bulunuyor. Bir iç çamaşırı, bir diş fırçası, eski sevgilinin mobilyalarını parçalamak için kullanılan bir balta, bir gelinlik ve daha neler neler.. Elbette onları bu müzeye getiren anıları özetleyen kısa birer notla birlikte.

  Sergi, Berlin'den sonra Belgrad, Üsküp ve Stockholm'e de uğrayacak.

  Bu ilginç fikrin yaratıcıları Vistica ve Grusibic, Bitmiş İlişkiler Müzesi ile artık tarihe gömülmüş ilişkilerin maddi ve manevi mirasını korumayı amaçladıklarını söylüyorlar.

  Eğer sizin de bitmiş ilişkinizden arta kalan ve artık görmek istemediğiniz nesneler varsa www.brokenships.com sitesini bir ziyaret edin. Tek yapmanız gereken -eğer kafanıza yatarsa- kötü hatıralar taşıyan nesneleri, "kırık aşk öykünüzün" kısa bir özetiyle birlikte Bitmiş İlişkiler Müzesi'ne bağışlamak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı