"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Eski sevgililerimle karşılaştım

RUMUZ: HAVUZ Rüyamda yeni ayrıldığım sevgilimle barışıyoruz.

Benden tanımadığım birini aramamı istiyor. Arıyorum, ama telefona çıkan kadın aradığım kişinin orada olmadığını söylüyor. Erkek arkadaşımın adını söyleyip kapatıyorum, arabadan iniyoruz. Ben bisikletimle devam etmek istiyorum. Erkek arkadaşım yanımdan geçerken, bu kadar yolu bisikletle alamayacağımı söyleyerek dalga geçiyor. Daha çok eski başka bir sevgilimle karşılaşıyorum. Beni bir okulun içine çekiyor, kaçıyorum. Bir havuza düşüyorum, dibi bataklık. Ama birden havuz suyu berraklaşıyor. Havuzdan kurtuluyorum. Yol üstünde üç-beş tane gümüş kolye görüyorum, ama “Bana ait değiller, almamalıyım” diyorum.

YORUM: Rüyanızın ilk kısmı, ayrılmadan önce ya da sonra, yeni ayrıldığınız sevgilinizin hayatında başka bir kadın olduğuna dair şüphelerinizi gösteriyor. Eski erkek arkadaşınızla karşılaştığınızda başınıza gelenler ise o kişi döneminde hoşunuza gitmeyen anılarınıza dikkat çekiyor. Sanırım son dönemde bir-iki tane olumsuz ilişki yaşamışsınız, bunların ardından yolda bulduğunuz kolyeler size bir ödül gibi gelmiş. Ama rüyanızda söylediğiniz “Bana ait değiller, almamalıyım” cümlesine dayanarak analoji yaparsak, bu ödüllerin evli erkeklerden gelecek sevgiyle bağlantısı varsa, onlardan uzak durmalısınız.

NOT: Son günlerde bir arkadaşınızda gördüğünüz ve beğendiğiniz kolyeler olduysa, rüyanızın bu kısmı bu olayla bağlantılıdır. Bu durumda yukarıda yazdıklarımı yok sayın.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI