Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski sevgiliden çıplak şantaj

  İsmail AKTAŞ/İSTANBUL
  08 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 07 Şubat 2011 - 22:16

  İnternette tanıştığı sevgilisinin kendisini terk etmesine kızan Gökhan Ö. tehdit ve şantaja başvurdu. Kadının çıplak fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesine koyan eski sevgili, randevuya gelince yakalandı.

  SOSYAL paylaşım sitesi Facebook’ta tanışan Gökhan Ö. (29) ile Sarıyer’de bir dernekte görevli A.K. (39) bir süre birlikte yaşadı. A.K., anlaşmazlıklar nedeniyle ayrılma kararı aldı. İddiaya göre, bu kararın ardından Gökhan Ö., A.K.’yi tehdit etmeye başladı. A.K., 6 kez Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Bu sırada Gökhan Ö., A.K. adına Facebook’ta profil oluşturarak, çıplak fotoğraflarını yayınladı, birçok internet sayfasına A.K.’nin çıplak fotoğraflarını koyarak, fuhuş yaptığını yazdı. Gökhan Ö., A.K.’yi arayarak, “Benle buluşmazsan, internete yayınladığım resimleri sokaklara dağıtırım, seni öldürürüm” dedi. Bu gelişmeler üzerine A.K., polise başvurdu. Polisin isteği üzerine A.K’nin randevu verdiği Gökhan Ö. gözaltına alındı. A.K. polise başvurusunda, “Geçtiğimiz ekim ayında evime gelerek, eğer istediği gibi hareket etmezsem bana zarar vereceğini söyledi. Beni tabancayla tehdit etti. Ziynet eşyalarımı aldı. Silah zoruyla çıplak fotoğraflarımı çekti. Ceple çektiği bu fotoğraflarla, Facebook’ta benim adıma profil oluşturarak, kendimi pazarladığımı ima eden yazılar yazdı” dedi.

  Sevdiğim için yaptım

  Facebook’ta profil oluşturduğunu kabul eden Gökhan Ö. ifadesinde şunları söyledi: “A.K.’yi sevdiğim ve kıskandığım için böyle bir şey yaptım. Tamamen masum duygularla hareket ettim.” Gökhan Ö., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı