Gündem Haberleri

  Eski sevgili için işlenen 2 cinayete 4 müebbet

  Selçuk YAŞAR / İSTANBUL
  26.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özer Güner ile üç adamı, eski sevgilisiyle birlikte olduğu iddiasıyla Sait Kaya’yı ve seken kurşunla Hami Tüküç’ü öldürmekten müebbet hapis cezası aldı. Kayıp Güner, ‘Uyku apnem var’ deyip tahliye edilmişti.

  YEDİTEPE Üniversitesi öğrencisi Sait Kaya (25), 1 Temmuz 2009’da, babasının Ümraniye’deki mobilya mağazasının önünde iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Vücuduna 6 kurşun isabet eden Sait Kaya olay yerinde öldü. Seken kurşunlardan biri de emekli Hami Tüküç’ün ölümüne neden oldu.

  Eski sevgili için işlenen 2 cinayete 4 müebbet

  Sait KAYA

  Polis, Sait Kaya’nın Ataşehir’de spor salonu işleten Moldovalı fotomodel sevgilisi Mihaela Morengin (33) ile ilişkisini mercek altına aldı. Morengin daha önce Özer Güner’le (47) birlikteydi. 

  İddialara göre, Özer Güner eski sevgilisinin yeni ilişkisi nedeniyle kıskançlık krizleri geçiriyordu. Başlatılan teknik ve fiziki takibin ardından Ağustos 2009’da Özer Güner, Serkan Sağlam, Yaşar Turan ve Bülent Baba tutuklandı.

  Tetikçilere birer daire

  Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmalar sırasında beklenmeyen bir tanık cinayetle ilgili tüm şifreleri çözdü. Tanık Murat B. kahvehane işletiyor ve sanıkları tanıyordu. İfadesinde Özer Güner’in tetikçilere parayı nasıl gönderdiğini ve daire vaat ettiğini anlattı.

  Eski sevgili için işlenen 2 cinayete 4 müebbet

  Hami Tüküç

  15 ay önce tahliye edildi

  Özer Güner 15 ay önce, uyku apnesi raporu sundu. Mahkeme heyeti ölüm riski bulunduğu gerekçesiyle Güner’in tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Güner o günden sonra kayıplara karıştı. Hiçbir duruşmaya katılmadı.

  Önceki gün görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti azmettirici Özer Güner, tetikçiler Yaşar Turan ve Serkan Sağlam ile aracı Bülent Baba’yı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Cezalarda indirim uygulamadı. 15 aydır kayıp olan Özer Güner için yakalama emri çıkarıldı.

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı