"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eski sevdiğime dönmek istiyorum ama o beni istemiyor

Güzin Abla, ben 18 yaşında bir genç kızım. şu zamana kadar hayatıma birçok kişi girdi ama ben hiçbirine aşık olmadım. Sadece bağımlılıktı benimki...

Gelip geçici heyecanlardı.
Güzin Abla, ben elimdekinin kıymetini bilmeyip, kaybettikten sonra pişmanlık duyup, üzüntü çekenlerdenim. Neden böyle oluyor bilmiyorum.
şu anda daha önceki sevgilim için ölüp bitiyorum. Kendisi tıp öğrencisi ve ben ıstanbul’dayım, o ise şehir dışında kalıyor. 2-3 ay kadar birlikte olduk ama hiç baş başa vakit geçirmedik. O akrabamız olduğu için hep kalabalık ortamlarda karşılaşıyorduk. Ancak böyle görebiliyorduk birbirimizi. Sonra benim hatalarım yüzünden ilişkimiz bitti.
Bir süre sonra ben başkasıyla çıktım. Fakat yine olmadı. O benimle daha ilgiliydi. Beni kendinden daha fazla düşünüyordu. Bunu düşünerek tekrar eski sevgilimle başlamak istedim. Ama o bana karşı heyecanını kaybettiğini, ilişkimizin süreceğine inanmadığını, söyledi. ‘Bazen işte sevmek yetmiyor’ dedi. Bana son bir şans vermemekte ısrarlı ama ben çok istiyorum...
Mesaj atıyorum, bana cevap bile vermiyor. Telefonlarıma çıkmıyor. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
*** Rumuz: Tekrar onunla olmak

*** 18 yaşına kadar pek çok flörtün olması senin kafanı karıştırmış olmalı kızım. Bu pek normal değil tabii. Buradan da anlaşılıyor zaten gerçek sevgiyi bulamadığın.
Bunun için de çok erken, senin yaşında bir genç kız, gerçek anlamda ne istediğini, karşı cinsten ne beklediğini bilemez ki... Onun için ondan ona sürüklenmişsin. Biriyle beraberken, eski sevgilini düşünmüş, onun daha iyi olduğuna karar vermişsin. Ama o da haklı. Senin böyle bir o yana, bir bu yana gidip gelmelerin onu rahatsız etmiş olmalı.
Şimdi o seninle yeniden başlamamakta kararlı, pek de haksız sayılmaz hani. Ama sen bu şekilde üstüne düştükçe, sürekli onu arayıp, rahat vermedikçe, senden daha çok kaçacaktır.
Biraz sakin ol, sabırlı ol, hanım hanımcık otur. Sevgililerden sıyır kendini. Belki o zaman tekrar sana dönmeyi düşünebilir. Ama bu tutumun çok yanlış...
X