Gündem Haberleri

  Eski savcı Ergenekon'dan gözaltında

  Hürriyet Haber
  21.10.2008 - 10:00 | Son Güncelleme:

  “Ergenekon” soruşturması kapsamında evinde arama yapılan eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray ve koruması gözaltına alındı.

  Sabah saatlerinde Ertaç Giray'ın İstanbul'daki evine gelen polis, arama başlattı. Avukatlık da yapan Giray, evinde yaklaşık 5 saat süren aramanın ardından gözaltına alındı.

  Ertaç Giray'ın emekli olduktan sonra özel olarak korumalığını yaptığı ileri sürülen H.K, Sarıkamış ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı.

  H.K'nin bugün İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

  "KAÇ DEDİ, KAÇTIM"

  Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin yakalanmadan önce eski Savcı Giray'yın kendisine kaçmasını söylediğini, onun için saklandığını söylemişti. Eski Savcı Giray ise bu iddiayı yalanlamıştı.

  SAVCININ KORUMASI DA GÖZALTINDA

  “Ergenekon” soruşturması kapsamında İstanbul'daki evinde arama yapılan eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray'ın özel korumalığını yaptığı ileri sürülen kişi, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde gözaltına alındı.

  Ertaç Giray'ın emekli olduktan sonra  özel olarak korumalığını yaptığı ileri sürülen H.K, Sarıkamış ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı.

  H.K'nin bugün İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

  BANKER BAKO - SAVCI İLİŞKİSİ

  İstanbul 6’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2001 yılında görülen davada mahkeme sanık Giray’ın, hükümlü ve birden fazla gıyabı tutuklaması bulunan ve Banker Bako adıyla tanınan Baki Cengiz Aygün’e yataklık suçunu işlediği sonucuna varmış ve Giray'a önce alt sınırdan iki yıl hapis cezası vermişti.

  Ancak duruşmadaki iyi halini gözönüne alarak bu cezayı 1 yıl 8 aya indirmiş, ceza bir daha aynı suçu işlemeyeceği kanaatiyle 647 sayılı yasanın 9’uncu maddesi uyarınca ertelenmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı