Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski savcı: "Dersim, tehdit olarak kullanılmamalı"

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  06.12.2009 - 11:12 | Son Güncelleme: 06.12.2009 - 11:12

  KAYSERİ'de düzenlenen ‘Alevilik ve Dersim' konulu toplantıyı yöneten Adana eski Cumhuriyet Savcısı ve 7'nci Cumhurbaşkanı Kenal Evren hakkında dava açtığı için meslekten atılan Sacit Kayasu, “Dersim, tehdit unsuru olarak kullanılmamalı” dedi.

  Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve milletvekillerinin katıldığı, ‘Kayseri Küçük Millet Meclisi' Aralık ayı toplantısı, Kocasinan Belediyesi toplantı salonunda yapıldı. ‘Alevilik ve Dersim' konulu toplantıyı yöneten Adana eski Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, ırk, dil, din, düşüncü ayrımı yapılmadan herkese aynı sevgi ve saygının gösterilmesi gerektiğini söyledi. İnsanların ırkını veya dilini tercih edemediğini, doğuştan gelen bu özelliklerin birer güzellik olduğunu belirten Kayasu, şöyle dedi:

  “İnsanlar farklı düşündükleri için korkutulmamalı. Toplantımızın gündemine Dersim'in de alınması anlamlıdır. Artık, insanlar farklı düşündükleri için ‘Bakın, sonunuz Dersim'dekiler gibi olur’ denilerek, korkutulmamalı. İnsanlar artık Dersim ile ıslah edilmemeli.”

  Alevi dedesi Hüseyin Yalçın da Alevilik hakkında bilgi verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı