Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski otobüsler anaokulu oldu

  Hasan KIRMIZITAŞ-Mehmet BULUT (DHA)
  01 Ocak 2006 - 00:00Son Güncelleme : 31 Aralık 2005 - 20:22

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, gecekondu mahallelerinde oturan ailelerin çocuklarının okul öncesi eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için kullanılmayan 3 otobüsü anaokulu olarak düzenledi.

  GAZİANTEP Belediyesi, kullanılmayan 3 otobüsünü yoksul ve gecekondu semtlerindeki çocukların okul öncesi eğitim ihtiyaçları için "okul"a dönüştürdü. Koltukları sökülen otobüslere çocukların eğlenebilmesi ve eğitimi amacıyla gerekli malzemeler, televizyon, bilgisayar ve oyun malzemeleri yerleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2 anaokulu öğretmeni görevlendirdiği otobüsler, Şehitkamil, Şahinbey ve Oğuzeli ilçelerinin en yoksul semtlerine gönderildi. Klimaları da bulunan otobüsler çizgi film kahramanlarının resimleriyle süslendi. Çocuklara özgüvenin de aşılandığı anaokulu otobüslerinde, öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı grupta 4-6 yaşlarındaki 60 çocuğa okul öncesi eğitim veriliyor.

  Çocukların çoğunun ilk günlerde çekingen olduğunu bildiren anaokulu öğretmeni Zahide Çınar, "Ortamın sıcaklığıyla çocuklar çekingenliklerini üzerlerinden atıyor, arkadaşlarıyla rahatlıkla iletişim kuruyor. Çocuklardan beklediğimizin üzerinde başarı gördük. Onların geleceğe bilinçli hazırlanması, okul öncesi eğitimden mahrum kalmaması için çabalıyoruz " dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı