Ege Haberleri

  Eski Oklahoma güzeli Uzay Kampında

  İZMİR, (DHA)
  06.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2002 YILINDA Grammy'e aday gösterilen, diplomatik buluşma ve zirvelerde Türk Milli Marşı'nı seslendirmesiyle tanınan Amerikalı opera sanatçısı ve eski Oklahoma güzeli Demetra George, Uzay Kampı Türkiye katılımcılarıyla buluştu.

  Ünlü opera sanatçısı Demetra George; 6 Günlük Yaz Kampları kapsamında düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin birbirlerinin kültürlerini öğrenmelerini amaçlayan “Kültür Paylaşım Gecesi”ne katıldı. Las Vegas'taki Nevada Opera ve Tiyatrosu'nun daimi sopranosu George, Uzay Kampı Türkiye programlarına; ABD, Kanada, Yunanistan, Letonya ve Türkiye'den katılan 160 katılımcıyla buluştu. Öğrencilerin dans ve müzik gösterilerinden sonra sahneye çıkan George, güçlü sesiyle katılımcıları büyüledi.


  Uzay Kampı Türkiye'de öğrencilerle buluşmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Demetra George, “Yakın aile dostumuz Kaya Tuncer tarafından kurulan Uzay Kampı Türkiye'deki beyin, yetenek ve arkadaşlık çok etkileyici. Bütün çocukların buraya gelerek bu tecrübeyi yaşaması lazım” dedi.


  KKTC'nin fahri Los Angeles temsilcisi Mehmet Mustafaoğlu ile evli olan Demetra George, geçtiğimiz Haziran ayında Kadıköy'deki Türksoy Opera Günleri'nde, Süreyya Opera Sahnesi'nde İstanbul Opera ve Balesi eşliğinde KKTC'yi temsil etmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı