Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski nişanlıya 2 kurşuna 14 yıl hapis

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  16.11.2009 - 15:47 | Son Güncelleme:

  SAMSUN'un Kavak İlçesi'nde kendisinden ayrılmak isteyen nişanlısı 18 yaşındaki Gülden Seğmen'i tabancayla ateş ederek 2 yerinden yaralayan 19 yaşındaki Ramazan Köksal, 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Duruşmaya katılan genç kız, eski nişanlısından şikayetçi olmadığını belirterek, “Çok kıskanç olmaya başladığı için tartışıyorduk. ‘Ya benimsin ya toprağın, ikimizi de öldüreceğim’ diyerek ateş etti” dedi. Sanık Köksal ise “Sadece korkutmak istemiştim. Ailesi izin verirse evlenmek istiyorum” dedi. Genç kızın babası Halil İbrahim Seğmen, “Benim ona verecek kızım yok” dedi.

  Kavak İlçesi'nde oturan Gülden Seğmen, 3 yıl arkadaşlık yaptığı Ramazan Köksal ile 2008 yılı Temmuz ayında aileler arasında yapılan törenle nişanlandı. Nişanlandıktan sonra tavırları değişen Köksal, genç kızın hayatını kısıtlamaya başladı. Aşırı derece kıskanç olan Ramazan Köksal'ın tavırlarından sıkılan Gülden Seğmen, bir süre görüşmeme kararı aldı. Ancak geçen Mart ayında, Köksal, gece yarısı nişanlısının evine gidip, dışarı çıkarıp konuşurken genç kıza tokat attı. Ardından da belindeki ruhsatsız tabancasını çıkararak Gülden Seğmen'in boynuna dayadı. Genç kızın yalvarmalarına aldırış etmeyen Köksal, “Ya benim olacaksın, ya kara toprağın. İkimizi de öldüreceğim” diyerek nişanlısı, yüzüne tabancanın kabzasıyla vurarak yere düşürdü. Ardından da 2 el ateş etti. Gülden Seğmen, ayağından ve sol kol altından yaraladı. Bunun üzerine tabancayı kendi başına dayayan Köksal, tetiğe bastı. Ancak silah patlamayınca olay yerinden kaçtı. Gülden Seğmen, silah sesini duyanlar tarafından Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, kısa süre sonra yakalanan Köksal da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından tutuklu yargılanan sanık Köksal, bugün son kez hakim karşısına çıktı. Olayın kaza sonucuda meydana geldiğini söyleyen Köksal, “Onu çok seviyorum. Benden ayrılmasını istemiyordum. Amacım sadece korkutmaktı. Alkolün de etkisiyle kendisine kötü davrandım. Onu vurunca kendim de ölmek istedim. Ancak tabanca ateş almadı. Ailesi izin verirse kendisiyle evleneceğim” dedi.

  Bu sırada duruşma salonunda bulunan genç kızın babası Halil İbrahim Seğmen, mahkeme başkanından izin alarak, “Benim ona verecek kızım yok” dedi.

  Duruşmaya katılan Gülden Seğmen ise nişanlısından şikayetçi olmadığını belirterek, “Aşırı derece alkollüydü. Konuşurken bana tokat attı. Ben de ona attım. Bu sırada tabancasını çıkarıp boynuma dayadı. ‘Ya benimsin ya toprağın’ diyordu. ‘Bana nasıl kıyarsın?’ dedim. Tabancayla yüzüme vurdu. Yere düşünce de ateş etti. Ama kendisinden şikayetçi değilim” diye konuştu. Mahkeme heyeti, sanığa ‘adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından toplam 14 yıl 2 ay hapis cezası verdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı