ERZURUM HABERLERİ

Eski’nin Laboratuvarı Doğu’ya Hizmet Veriyor

IHA
06.10.2015 - 11:32Son Güncelleme : 06.10.2015 - 11:33

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

IHA

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Su Laboratuvarı yeni hizmet binasına taşındı.
Daha önce Su Arıtma Tesisi işletme binasında bulunan Laboratuvar yeni binasında hizmet verecek. Su Arıtma Tesisleri’nin bulunduğu alanda inşa edilen yeni laboratuvar binası 5 ayda tamamlandı. 2 katlı yapılan yeni bina 725 metrekare kapalı alana sahip. 628 bin lira maliyetli laboratuvar binasında zemin katta laboratuvar, üst katta ise idari birimler bulunuyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, suyla ilgili bütün analizlerin yapıldığı laboratuvarın ESKİ’nin akredite edilen önemli bir birimi olduğunu kaydetti. Başkan Sekmen, “Yaşam kaynağımız olan suyla ilgili analizlerin detaylı olarak yapıldığı Su Kalite Kontrol Laboratuvarı; TÜRKAK tarafından 17025 standardına göre akredite edilmiş, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir şekilde yapılmıştır. Bu önemli birimimiz mevcut olduğu imkân, işlevsel özelliği ve yeni binasıyla Doğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren bir konuma ulaşmıştır” dedi.
LABORATUVARIN İŞLEVİ
Başkan Mehmet Sekmen, laboratuvarın işlevsel özelliğini şöyle anlattı: “Akreditasyon belgesine sahip laboratuvarımızda; Su Arıtma Tesisi’ne giren ham su ile arıtma tesisinden çıkan çıkış suyundan her gün düzenli olarak alınan numunelerin analizleri ve su kirliliğinin en önemli parametrelerinden olan ağır metal ve organik maddelere ait tüm analizler yapılmaktadır. Ayrıca; şehrimizin diğer su kaynaklarından, çeşmelerimizden, halkımızın kullandığı musluklardan aldığımız su numunelerinin analizleri de yine bu laboratuvarımızda yapılmaktadır. Konusunda uzman mühendis ve laborantların görev yaptığı birimimizde kişi ve kurumların talepleri doğrultusunda her türlü su analizleri de gerçekleştirilerek raporlanmaktadır. Şehrimize verilen suyun günlük tüm analizleri de yine laboratuvarımızda yapılarak, sonuçları www.eski.gov.tr web sayfamızda yayınlanmaktadır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Eski’nin Laboratuvarı Doğu’ya Hizmet Veriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski’nin Laboratuvarı Doğu’ya Hizmet Veriyor haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı