"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Eski kız arkadaşı arayıp “Dikkatli ol, sakın ona güvenme” diyor

Aslında benim sorunum kendi içimde çözmem gereken bir sorun ama sizinle paylaşmak beni biraz olsun rahatlatır diye düşündüm.

25 yaşındayım. Üniversite mezunuyum. Çalışan, kendine güvenen ve çevresi tarafında güvenilen bir insanım. 1 yıldır süren bir beraberliğim var. Kısa bir süre değil bence ama yine de onunla ilgili çok soru işareti var kafamda. Öncelikle çok sık tartışıyoruz. Bazen çok küçük şeyleri öyle büyütüyor ve tepki veriyor ki şaşırıyorum ve diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bazen yaptığı ve söylediği şeyler kendimden bile şüphe duymama sebep oluyor. Şimdiye kadar hep o “bitti” deyip kestirip attı. Ama sonunda da yine o geri döndü, o aradı. Yine de neden böyle davrandığı hakkında açıklama yapma gereği bile duymadı. Ben de artık sormuyorum. Ama her an bitecekmiş gibi geliyor.
Yaşanan her şey emanetmiş gibi. Birbirimize çok yakın olmamıza rağmen örneğin şu sırada yaklaşık 3 aydır görüşmüyor sadece günde birkaç kez telefonla konuşuyoruz.

Düşünüyorum da eğer beni seviyor olsaydı veya ben onu gerçekten seviyor olsaydım, 5 dakika için bile birbirimizi görmek için bile can atmamız gerekmez miydi?  İlişkimiz sırasında zaten hep sorunlar yaşadık. Engellemek isteyen çok oldu. Eski kız arkadaşı beni arayıp “Dikkatli ol, sakın ona güvenme” deyip duruyor. Ama ben de ne yapacağımı bilemiyorum.
Bütün bunlara rağmen onda beni çeken bütün bu olumsuzlukları görmezden gelmeme neden olan bir şey var. Bu aşk mı, tutku mu, adını bir türlü koyamıyoru m.  Bu yüzden size yazdım, umarım cevap verirsiniz.

RUMUZ: GÖLGEM

Daldan dala konan bir genç mi

Sevgili kızım, önemli olan senin duygu ve düşüncelerin. Kız arkadaşına aldırma sen… Belki de kıskançlık nedeniyle böyle davranıyor, seni arayıp içine kurt düşürmeye çalışıyor.
Ama gördüğüm kadarıyla bu gençle aranızdakine ilişki demek çok zor. Yakınında ama aslında çok uzağında, seninle karşılıklı görüşmek yerine telefonda uzun uzun konuşmayı seçiyor. Bu çok ilginç… Belki de bir ilişkisi daha var, belki de nişanlı ya da daldan dala konan bir genç… Senin dışında başka sevgilileri de var ve onlara da sana davrandığı gibi davranıyor...  Yoksa işsiz olduğu için seninle dışarı çıkacak durumda değil de bu nedenle mi böyle idare etmeye çalışıyor seni… Bence onunla açık açık konuşman en doğrusu… Böyle kuşkular içinde acı çekme, yazık değil mi?

14 yaşındayım, artık aşık olmak istiyorum abla

Canım Güzin Ablam, öncelikle şu ana kadar yazdığın bütün yazılardan haberdarım; bana öyle çok şey öğrettin ki sana anlatamam. Hayata dair yapmamam gerekenler, mutluluklar, umutlar, umutsuzluklar... Birçok şey öğrendim senden.
Sana yazmayı öyle çok istiyordum ki, ama bir türlü fırsat olmadı, daha doğrusu fırsat olduysa da cevap yazmamandan ya da okumamandan korktum hep. Sana anlatacaklarım ve senden öğreneceğim çok şey var.
Abla, ben 14 yaşındayım; bana “Daha çok küçüksün” diyeceksin belki ama emin ol ki sadece yaşım küçük…
Çok şey biliyorum, çok şey öğrendim bu 14 senelik yaşamımda; pek çok zorluktan geçtim. Şu ana kadar beni seven çok kişi oldu ama ben hiçbiriyle çıkmadım. Ben artık aşık olmak istiyorum Güzin Abla!
Birilerini sevmek, onun için canımı bile verebilmek istiyorum... “Çok küçüksün” diye düşünüyorsun değil mi? Hayır değilim. Hep dua ediyorum, karşıma öyle birisi çıksın ki, beni çok sevsin, benim için canını bile verebilsin. Ben de onun için aynı şeyleri yapayım… Ama henüz böylesine bir sevgi ile karşılaşmadım... Bu konuyu seninle paylaşmak istedim.

RUMUZ: KÜÇÜK HAYRANINDAN SEVGİLERLE

Canım kızım,  (yoksa sana torunum mu demeliyim bilemedim) satırlarından gerçekten yaşından önce olgunlaştığın anlaşılıyor ama yine de büyük bir aşk yaşamak için hazır mısın, kuşkuluyum.
Her şeyden önce elbette ki sevmek, sevilmek isteyebilirsin. Bu çok doğal bir şey… Ama ölmeyi isteyecek kadar sevmek de ne oluyormuş? Ne o senin için ölmeyi istesin ne de sen onun için. İşte burada anlaşamayacağız… Burada biraz fazla heyecanlı, biraz çocuksu, biraz hayal aleminde olduğunu söylemem gerekiyor. Çocuk yanın yine de ağır basıyor çünkü masalımsı bir aşk beklentisi içindesin.
Gün gelecek, birini seveceksin elbette… Ama bunun için biraz daha olgunlaşman lazım. Sevdiğin zaman, onun için ölmek değil, yaşamak, onu ve kendini mutlu etmeye çalışmak gerektiğini öğrenmelisin özellikle…

X