Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski İspanyol bakan Topbaş'a ziyaret etti

  İSTANBUL (A.A)
  14 Ekim 2005 - 13:36Son Güncelleme : 14 Ekim 2005 - 13:36

  İspanya'nın eski Dışişleri Bakanı Marcelino Oreja ve İstanbul Başkonsolosu Raimundo Ezguerra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti.

  Saraçhane'deki Belediye Sarayı'nda gerçekleşen ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Topbaş, Oreja'nın şu anda başarılı bir firmanın yönetiminde olduğunu ve çöp depolama ile değerlendirme konusunda kendileriyle çalışmak isteğini ifade ettiğini söyledi.

  Oreja'nın kendisine firmanın su yönetimi, özellikle deşarj edilen atık suların kontrolü ve arıtılması konusunda da deneyim sahibi olduğunu anlattığını kaydeden Topbaş, “Ben kendilerine teşekkür ettim. Genel sekreterimle teknik çalışmalara başlayacaklar. Biz bu tekliflere açığız, ama her şey açık ihale ile olur. Tabii ki gönlümüz, bu konuda deneyimi olan firmaların ülkemize gelerek bu çalışmalara katılmasından yanadır” dedi.
  Eski bakan Oreja da kendisini kabul ettiği için Kadir Topbaş'a teşekkür etti.

  Türkiye'nin AB'ye tam üyelik müzakerelerine başladığını hatırlatan Oreja, bakanlığı döneminde de İspanya'nın müzakerelerinin gerçekleştiğini dile getirdi. Oreja, “Bu süreç içinde Türkiye'nin yanında olacağız” diye konuştu.
  İspanya'da çok ünlü bir şirketin başkanı olduğunu anlatan Oreja, ”İspanya'daki tecrübemiz, atık yönetimi, su yönetimi, inşaat ve çimento alanlarında. Türkiye'de de yeni fırsatlar araştırmaktayız. Bu çerçevede İstanbul'u ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı