ŞANLIURFA HABERLERİ

Eski hastane binası Suriyeliler için konuk evine dönüştürüldü

AA / Mehmet Fatih Aslan
24.02.2016 - 12:29Son Güncelleme :

- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde daha önce hastane olarak kullanılan bina, yapılan tadilatla Suriyelilere konuk evi olarak hizmet vermeye başladı

AA / Mehmet Fatih Aslan

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde eski hastane binası, Suriyelilere için konuk evine dönüştürüldü.
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçen eylül ayında Akçakale Devlet Hastanesinin yeni binasında hizmet vermeye başlamasıyla eski hastane binası atıl duruma geldi.
Valilik ve Dilruba Evleri Yardımlaşma Derneği arasında imzalanan protokolle, eski hastane binası tadilattan geçirilerek ilçede yaşam mücadelesi veren yetim, dul, yatağa bağlı ve çadırda yaşayamayacak kadar hasta Suriyelilere konuk evi olarak hizmet vermeye başladı.
- Psikolojik destek de verilecek
Şu anda çoğu çocuk 300 Suriyelinin kaldığı konuk evinde, misafirlere sağlık hizmetinin yanı sıra psikolojik destek ve eğitim hizmetleri de verilecek.
Vali İzzettin Küçük, Suriyeli misafirlere her türlü türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını kaydederek, "Şanlıurfa’ya gelen Suriyeli misafirlerimize ilk günden bu yana halkımızla birlikte her türlü desteği veriyoruz. Dilruba Evleri gibi iyi niyetli sivil toplum kuruluşlarımızın da çalışmalarında yanlarında olacağız" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Eski hastane binası Suriyeliler için konuk evine dönüştürüldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski hastane binası Suriyeliler için konuk evine dönüştürüldü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı