« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eski Fenerliler Dardanelspor'un başarısı için çalışıyor

Yıllar önce Fenerbahçe ve Milli Takım'da başarıyla top koşturan İlyas Tüfekçi ve kaleci Yaşar Duran, şimdi İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi takımlarından Dardanelspor'un başarısı için ter döküyor.

ÇANAKKALE (A.A)
SON GÜNCELLEME

Türkiye futbol tarihinin en köklü ve başarılı kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe ve Galatasaray gibi takımlarda oynadığı futbolla ”Küçük Dev Adam” lakabıyla anılan İlyas Tüfekçi ile Fenerbahçe ve Milli Takım kalesinde başarılı maçlar çıkaran kaleci Yaşar Duran'ın yolları, yaklaşık 20 yıl sonra Çanakkale'de kesişti.

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde son sırada bulunan ve küme düşme tehlikesi yaşayan Dardanelspor'a ilk yarının son maçında göreve gelen Tüfekçi ve Duran, futbolculuk dönemlerindeki başarılarını teknik direktör ve kaleci antrenörü olarak Çanakkale'de yaşamak istiyor.

İlyas Tüfekçi, yaptığı açıklamada, kaleci antrenörü Yaşar Duran ile Fenerbahçe'nin 1984-1985 sezonunda şampiyon olduğu kadroda yer aldıklarını ve yaşadıkları başarıları zaman zaman kulüpte yad ettiklerini söyledi.
Eski dönemlerde, bireysel yetenekleri fazla olan futbolcuların bol bulunduğunu, günümüzde ise futbolun daha kaliteli ve düzeyli bir hal aldığını anlatan Tüfekçi, şöyle konuştu:

“Yedimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşımla şimdi antrenör larak çalışmak bana gurur ve mutluluk veriyor. Futbol oynadığımız dönemlerde futbolcu olarak nasıl canımızı dişimize takıyorsak, şimdi de Dardanelspor'un başarısı için teknik direktör ve antrenör olarak ter döküyoruz. Hedefimiz, bu sezon Dardanelspor'u hak ettiği yere getirmek, önümüzdeki sezon da Turkcell Süper Ligi'ne çıkartmak olacaktır.”

Tüfekçi, kaleci Duran ile ilgili bir anısını şöyle anlattı:

“1984 yılında deplasmanda Antalyaspor ile oynadığımız maçta Yaşar, kolay bir topu elinden kaçırınca gol yemiş ve sonuç 3-3 olmuştu. Maçın uzatma dakikalarında attığım galibiyet golü sonunda Yaşar'ın bana doğru koşarak, 'beni kurtardın' demesini hala unutamıyorum.”

Kaleci antrenörü Yaşar Duran ise Tüfekçi ile çok eskiye dayanan bir dostluğu bulunduğunu ve Fenerbahçe'de futbol oynadıkları sırada, İlyas Tüfekçi, Cem Pamiroğlu, Erdoğan Arıca ve Selçuk Yula ile birarada olduklarını, arkadaşlığın iyi olması ve birbirlerini çok sevmelerinin başarıyı getirdiğini ifade ederek, “Kaleci olarak, deneyimlerimi şimdi Dardanelspor'un genç kalecilerini yetiştirmede kullanıyorum” dedi.

Duran, futbolculuk döneminde unutamadığı maçlardan en önemlisinin 1985-1986 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası ilk turunda deplasmanda 3-2 yendikleri Bordeaux maçı olduğunu kaydetti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler