« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eski Fenerbahçeli Yobo Nijerya'da mitinge katıldı oy istedi

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Joseph Yobo, ülkesi Nijerya'da Cumhurbaşkanı Jonathan Goodluck'ın seçim faaliyetlerine katılıp oy istedi. Nijerya seçim dönemine girerken Boko Haram örgütünün kanlı saldırılarıyla bir kez daha şoka girmiş durumda.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe ile yollarını ayırdıktan sonra kulüp bulamayan Nijeryalı defans oyuncusu Joseph Yobo, ülkesinde seçim faaliyetlerine katılıyor.

Nijerya'da 3. kez Cumhurbaşkanı olmak için adaylığını açıklayan Jonathan Goodluck'ın seçim çalışmalarını başlattığı Lagos mitingine katılan Yobo, kısa bir konuşma da yaptı. Konuşmasında Goodluck yönetiminin Nijerya için önemli işler yaptığını söyleyen ve vatandaşlardan oy isteyen Yobo, 2013'de kazanılan Afrika Uluslar Kupası şampiyonluğunu da gerçekleştirilen 'iyi işlerden' biri olarak gösterdi ve "Goodluck olmasa o şampiyonluk gelmezdi" dedi.

3. kez cumhurbaşkanlığı için aday olan Jonathan Goodluck ülkesi Nijerya'da önemli bir desteğe sahip olmasına rağmen son dönemde Boko Haram örgütünün gerçekleştirdiği kanlı saldırılar sebebiyle eleştirilerin hedefinde bulunuyor. Seçim çalışmalarının startını Lagos'ta veren lider, ülkenin kuzeyindeki Baga'dan gelen katliam haberleriyle sarsılmış durumda. Boko Haram'ın 2 gün önce gerçekleştirdiği Baga saldırısında bin ila 2 bin arasında kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Eski Fenerbahçeli Yobo Nijeryada mitinge katıldı oy istedi BOKO HARAM'IN BAGA SALDIRISI: İNSANİ KRİZ BÜYÜYOR

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz