Dünya Haberleri

DÜNYA

  Eski Femen kızına Paris’te gözaltı

  Arzu ÇAKIR MORIN/PARİS
  22 Ağustos 2014 - 13:16Son Güncelleme : 22 Ağustos 2014 - 13:19

  Tunus’ta Femen’i kurduktan sonra tutuklanan ve uzun süre tutuklu kaldıktan sonra Paris’e yerleşen Amina Seboui Paris’te, türbanlı bir kadınla girdiği tartışma sonrasında gözaltına alındı.

  Paris’in Bastille sokağında Çarşamba gecesi meydana gelen olayda, Amina, yanında eşi de olan türbanlı kadınla önce şiddetli bir ağız dalaşına girdi. Münakaşa kısa süre içinde fiziksel saldırıya dönüştü. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Amina ve beraberindeki bir arkadaş, Bastille sokağında karşılaştıkları çifte hakaret etti. Türbanlı eş de Amina’ya karşılık verince, iki kadın gece yarısı kavgaya tutuştu. Olay yerine gelen polis yetkilileri Amina’nın ilk hakareti ettiğini anlayınca, Tunuslu eski Femen üyesi genç kadını arkadaşıyla birlikte gözaltına aldı.

  “SALDIRIYA UĞRAYAN AMİNA”
  Ancak Amina’nın avukatı Martin Pradel, “Asıl saldırıya uğrayan Amina ve arkadaşı. Arkadaşının burnu kırılmış” dedi. Pradel, türbanlı kadının Amina’ya hakaret ettiğini, Amina’nın da ona aynı tonda yanıt verdiğini, kısa bir süre sonra 5-6 kişilik bir grubun Amina ve arkadaşına saldırdığını söyledi. Pradel, “Amina, saldırganlarıyla yüzleşmeyi talep ediyor. Ama saldırganlar reddediyor” dedi.

  Eski Femen kızına Paris’te gözaltı

  İKİNCİ GÖZALTI
  Tunus’ta bir mezarlığa Femen adını yazınca 2013 yılında 2.5 ay hapis yatan ve uzun süre medyada kendisinden söz ettiren Amina, olayların ardından Femen’den “İslamofobik” oldukları gerekçesiyle ayrılmıştı. Tunus’ta daha fazla kalamayacağını anlayarak Paris’e yerleşen Amina, 7 Temmuz’da polise giderek “Beş radikal İslamcı bana saldırdı, saçlarımı ve kaşlarımı kazıdı” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak araştırma sonucunda polis, “yalan beyanatta bulunmak” suçundan Amina’yı 15 Temmuz’da gözaltına almıştı. Amina hakkında aynı nedenle bir de dava açıldı.

  Etiketler: paris , gözaltı , Femen , tunus , amina
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı