Eski Fed Başkanı Bernanke kitap yazdı

Hürriyet Haber
09.10.2015 - 18:50 | Son Güncelleme: 09.10.2015 - 19:10

2008 finansal krizinin patlak verdiği sırada ABD Merkez Bankası ‘nın (Fed) Başkanlığını yapan ve önceki sene emekli olan Ben Bernanke anılarını içeren bir kitap yazdı. Bernanke kitabında samimi itiraflarda bulunurken, "Krizin etkilerini daha iyi anlatmalıydım" satırlarına yer verdi. Bernanke politikacıları da suçladı.

ABD Merkez Bankası'nın efsane başkanı Ben Bernanke'nin "Harekete Geçme Cesareti" isimli bir kitabı çıktı. Ünlü başkan kitabında ABD'li siyasetçileri de kendini de analistleri de eleştirmekten sakınmadı. Bernanke kitabında 2008 krizi için banka yöneticilerini suçluyor. Efsane Fed başkanı kitabında Lehman Brothers’ın çöküşüyle ilgili olarak, “Bankanın çöküşüne izin vermemekte kararlıydık. Ama elimizde bir çözüm yoktu. Yöneticiler de suçlu” ifadesini kullandı.

Eski Fed Başkanı Bernanke kitap yazdı

'DAHA İYİ ANLATMALIYDIM'

Kriz konusunda halkı bilgilendirmekte de eksikleri olduğunu kabul eden Bernanke, “Analistler ekonomik krizin geldiğini anlamakta gecikti. Ben de krizin etkilerini daha iyi anlatmalıydım” satırlarına da kitabında yer verdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı