GeriSpor Eski eşler rakip
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski eşler rakip

Aralık ayında gerçekleştirilecek seçimde, 21 yıldır federasyon başkanlığını yürüten Prof. Dr. Uğur Erdener, göreve talip olan eski eşi Macide Erdener ile yarışacak.

21 yıldır başkan

Okçuluk Federasyonu başkanlık seçimi, tarihinin en ilginç yarışına sahne olacak. Başkanlık görevini 21 yıldır yürüten ve bu seçimlerde de aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Uğur Erdener, bu kez belki de en zor seçim atmosferlerinden birini yaşayacak. Aralık ayında yapılacak seçimlerde, Uğur Erdener’in başkanlık yarışındaki rakibi eski eşi Macide Erdener olacak.

Bir arada götüremez

Türk okçuluğunda gelişmelere imza atılması gerektiği için göreve talip olduğunu belirten Macide Erdener, ‘Uğur Erdener’in eski eşim olması önemli değil. Kendisi çocuklarımın babası. Başkanlığa tekrar aday olmayacağı şeklinde açıklamada bulundu. Kendisi FITA başkanlığı yolunda ilerliyor. İnşallah da olur. İki önemli görevi bir arada götürmesi oldukça zor’ diye konuştu.

Yine aday olacağım

Okçuluğun emektar başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ise eski eşinin aksine, camianın isteği doğrultusunda yeniden aday olacağını açıkladı. FITA başkanlığı konusunda çalışmalarının sürdüğünü belirten Uğur Erdener, ‘Yaklaşık 8 aylık bir süre var. Uluslararası federasyon başkanlığım, Türkiye’deki görevimi pratikte engellemez. Teorik olarak da bir sınırlama yok’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle