Gündem Haberleri

  Eski eşini öldürüp, parçalara ayırdı

  Mehmet ÇINAR/BURDUR / DHA
  16.07.2007 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Burdur'da bir kadın, bir süre önce boşandığı eşini tabancayla vurarak öldürüp, cesedini parçalara ayırdığı iddiasıyla gözaltına alındı. Kaldığı evde eski eşinin parçalanmış cesedi koli içinde bulunan kadın, birlikte yaşadığı kişinin ihbarı üzerine yakalandı.

  Burdur'da, 24 yaşındaki A.K., çocuklarını görmeye gelen boşandığı eşi 35 yaşındaki Ersoy Gürhan'ı tabancayla şakağından vurarak öldürdü. K., Gürhan'ın cesedini bıçak ve çekiç kullanarak ikeye bölüp televizyon kolisinin içine sakladı. Tüyler ürperten cinayet, genç kadının nikahsız yaşadığı sevgilisi 26 yaşındaki S.A.'nın ihbarıyla ortaya çıktı.

  Olay, dün öğle saatlerinde meydana geldi. Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nde oturan ve Isparta, Antalya, Burdur arasında hurdacılık yaparak geçimini sağlayan Ersoy Gürhan, yaklaşık 1.5 yıl önce boşandığı iki çocuğunun annesi A.K.'nin evine geldi. Gürhan, iddiaya göre 26 yaşındaki S.A.ile nikahsız yaşayan K. çocuklarını görmek istediğini söyledi.

  Eski eşinin başka bir erkekle nikahsız yaşamasını ve çocuklarının da onların yanında kalmasını hazmedemeyen Gürhan, tartışmaya başladı. Çocukların sokakta oyun oynadığı sırada çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada sevgilisi A'nın ruhsatsız tabancasını eline geçiren K., Gürhan'ı şakağından vurarak öldürdü. K., daha sonra cesedi ekmek bıçağı ve çekiçle bel kısmından ikiye bölerek boş bir televizyon kolisinin içine koyup bantladı.

  SEVGİLİ İHBAR ETTİ/images/100/0x0/55ea6f8ff018fbb8f87fc635

  S..A., olanların şokunu atlatır atlatmaz bir fırsatını bulup gizlice polisi arayarak cinayeti anlattı, adresi verdi. Hemen harekete geçen polis ekipleri, A.K.'nin evine geldi. Polis, evinde önünde A.K.ile S.A.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Evde yapılan aramada, Ersoy Gürhan'ın kolilenmiş cesedinin yanı sıra, cinayetin işlendiği tabanca ile 6 mermi, 1 çekiç ve ekmek bıçağı ele geçirildi.

  A.K.'nin öldürdüğü Gürhan'dan olan iki çocuğu ile birlikte yaşadığı sevgilisi S.A.'dan olun bir çocuğu yakınları tarafından götürüldü. Karakola götürülerek ifadesi alınan A.K., boşandığı Ersoy Gürhan'ın uzun süredir kendilerini rahatsız ettiğini, hatta bu yüzden Burdur- Isparta arasında mekik dokuyup sürekli ev değiştirdiklerini anlattı.

  K. ve sevgilisi A'nın yasal işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı