Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski eşini öldüren ‘akıllı’ çıktı

  DHA
  09 Aralık 2009 - 19:41Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 19:41

  İZMİR- Çeşme Otoyolu'nda, barışmak için tatile çıktığı eski eşi Burcu Taşçı'yı, iki çocuğunun gözü önünde bıçaklayarak öldürmekten tutuklanan Serkan Yıldırım'ın yargılanmasına devam edildi. Yıldırım'ın cezai ehliyetinin tam olduğu yönündeki rapor mahkeme ulaşırken, tutukluluk halininin devamına karar verildi.

  İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu yargılanan Serkan Yıldırım, ölen Burcu Taşçı'nın yakınları ile avukatlar katıldı. Duruşmada, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin, sanığın cezai ehliyeti tam olduğu yönündeki raporunun geldiği belirtildi.

  Yıldırım'ın avukatı, raporun oy çokluğuyla alındığını, karşı oy gerekçelerinin raporda yer almadığını belirterek, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının yeniden araştırılmasını istedi. Maddi hata sonucu da oy çokluğu ibaresinin yazılmış olabileceğini belirten mahkeme heyeti, rapora karşı oy kullanan doktor varsa gerekçelerinin mahkemeye gönderilmesi için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne yazı yazılmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

  İKİ YIL ÖNCE BOŞANMIŞLARDI

  Çeşme ilçesinde, yaklaşık iki yıl önce boşandığı ve tekrar bir araya gelmek için tatile çıktığı eski eşi 27 yaşındaki Burcu Taşçı'yı 8 Haziran 2009'da, tatil dönüşü Çeşme Otobanı'nda iki çocuğunun gözü önünde bıçaklayarak öldüren Serkan Yıldırım hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Daha önce adam öldürmek suçundan 19 yıl hapse mahkum olduğu ve şartlı salıverme yasasından yararlanarak tahliye edildiği öğrenilen Yıldırım ifadesinde, eski karısını tartışma sırasında yeniden bir araya gelemeyeceklerini söyleyip, hakeretetmesi üzerine bıçakladığını anlatmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı