Gündem Haberleri

  Eski eşin oyunları Yüksel Şahan’ı perişan etti

  Nurettin KURT/ ANKARA
  03.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevgilisinden olan çocuğunu boşandığı kocası Yüksel Şahan’ın nüfusuna geçirdi.

  Durumu fark eden koca, “çocuğun reddi” için dava açtı. Dava sürerken bu kez çocuğu başka bir aileye evlatlık verdi. Bu ibretlik ‘anne’nin ismi H.D. Mahkeme dört yıldır kendisini bulamadı. Eski koca Yüksel Şahan ise son derece şaşkın.

  SOSYAL Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda memur olarak çalışan Yüksel Şahan (45), Sığınma Evi’nde kalan H.D. (34) ile ilişkiye girince işinden kovuldu. Birbirlerini seven Şahan ve H.D., 1996 yılında resmi nikâhla evlendi. Kısa süre sonra Şahan, kendisini aldattığı gerekçesiyle H.D.’yi bıçakladı. Cezaevine giren koca, boşanma davası açtı.Duruşmalarda karısının karnının büyümesinden şüphelenerek hamile olup olmadığını sordu. H.D., “Bıçaklama olayından sonra bağırsaklarımda komplikasyon oldu ve şişti” diyerek hamileliğini kocasından gizledi. Çift, 2002’de Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde boşandı.

  Nüfustaki çocuk

  Yüksel Şahan 2005’te başka bir kadınla yeniden evlenmek istedi. Ancak Nüfus İdaresi’nden gelen bilgilere göre, Şahan’ın ilk eşi H.D.’den olan 1 Temmuz 2002 doğumlu E. isimli bir çocuğu vardı. Şahan, eski eşi H.D.’nin, boşandıktan üç ay sonra sevgilisinden olan çocuğunu yasal olanaktan faydalanarak kendi nüfusuna geçirdiğini öğrendi. Yüksel Şahan, avukatı Nuran Özdemir aracılığı ile 2005’te mahkemeye başvurdu ve çocuğun nüfusundan silinmesi için “nesebin reddi” davası açtı. Ankara 9. Aile Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmalarına anne H.D. adresinde bulunamadığı için katılmadı ve bunun için düğüm dört yıldır çözülemedi.

  Ankara 9. Aile Mahkemesi’ne tarafından nüfus müdürlüğünden istenilen kayıtlar başka bir skandalı ortaya çıkardı. Mahkemeye ulaşan Yüksel Şahan’ın nüfus kütüğüne göre bahse konu olan çocuk E., 2006 yılında İzmir 3. Aile Mahkemesi 22.02.2006/Esas 4. 114 nolu kararıyla; anne ve babasının yasal izniyle bir aileye evlatlık verilmişti. Ancak Şahan’ın bundan haberi yoktu. Gelişmeler karşısında ne yapacağını şaşıran Yüksel Şahan, “Sevdim, onun yüzünden iki kez hapse girdim. İşimden oldum ama bana yaptıklarına bakın. On yıldır kendisinden kurtulmaya çalışıyorum ama şok üstüne şok yaşıyorum” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı