Ege Haberleri

EGE

  Eski eşi tehditten bir yaralamadan 5 yıl isteniyor

  Hürriyet Haber
  15.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.10.2011 - 21:53

  BORNOVA’da geçen 3 Ekim’de Evka-4 Mahallesi 1025 Sokak’ta oturan, üç yıldır ayrı yaşayıp iki ay önce boşandığı Zeynep Karadavut’un (28) anne ve babasıyla oturduğu eve giden H.G. (35) zili çaldı.

  H.G. kapıyı açan bir çocuk annesi Karadavut’a, iddiaya göre yine biraraya gelmek istediğini söyledi, reddedilince çılgına döndü, falçatayla saldırdı.
  Yüzünün solunda kulak hizasından ağzının kenarına kadar derik kesik oluşan genç kadın yere düşünce, H.G. tekmeledi. Talihsiz kadın hastanede tedaviye alındı, kaçtıktan sonkra polisin yakaladığı H.G. tutuklandı.

  Daha önce boşandığı eşini tehditten bir yıla kadar hapsi istenilen H.G. hakkında yaralama olayıyla ilgili de iddianame hazırlandı. İzmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Koruma başvurusu

  Mahkemeye sunulan rapora göre, yüzünde iz kalıp kalmayacağı altı ay sonra belli olacak Karadavut, savcılığa başvurup koruma isteyeceğini söyledi.
  H.G. hakkında ise uyuşturucu suçundan kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunduğu ortaya çıktı. Başka suçlardan da poliste kaydı bulunan H.G.’nin önümüzdeki günlerde açılan her iki davada yargılanmasına başlanacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı