Gündem Haberleri

  Eski belediye başkanına 6 yıl hapis

  Mehmet YİRUN/ ÇORLU(Tekirdağ),(DHA)
  10.07.2012 - 15:27 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde 2008 yılında ‘ihaleye fesat karıştırma, irtikap ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçlarından tutuklanan ve 3.5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra geçen Ekim ayında tahliye olan Çorlu eski Belediye Başkanı Altan Ersin, ‘İcbar suretiyle irtikap’ suçlamasıyla yargılandığı Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi’nce 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ersin hakkında tutuklama kararı da çıkartıldı.

  2004 yılında CHP’den Çorlu Belediye Başkanı seçilen Altan Ersin, 2008 yılında ‘ihaleye fesat karıştırma, irtikap ve suç işlemek amacı ile örgüt kurma’ suçlarından tutuklandı. ‘İrtikap’ suçundan yargılandığı Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Altan Ersin, 3,5 yıl tutuklu kaldıktan sonra geçen Ekim ayında tahliye oldu.

  6 YIL 3 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

  Bir inşaat firmasının sahibi olan T.K, Altan Ersin’in kendisinden belediye başkanlığı döneminde zorlama ile belediyeye bir adet araç, 15 bin lira para ve ayrıca belediyenin borçlu olduğu bir yere 6 bin lira para ödettirdiği iddia etmişti. Bu bilgiler sonucu açılan davanın 32’nci celsesinde dün karar çıktı. Duruşmaya Ersin katılmazken, mahkeme ‘İcbar suretiyle irtikap’ suçunu işlediğine kanaat getirdiği Altan Ersin’e 6 yıl 3 ay hapis cezası ve tutuklanma kararı verdi.

  BİR DAVASI SÜRÜYOR

  Hakkında yakalama kararı çıkan Ersin teslim olmadı. Ersin, ’Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçundan daha önce beraat ederken, ’İhaleye fesat karıştırma’ davası ise devam ediyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı