Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu: "AK Parti'ye destek vereceğimiz doğru değildir"

  A.A
  03 Temmuz 2007 - 16:41Son Güncelleme : 03 Temmuz 2007 - 16:45

  Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, “AK Parti'ye destek vereceğimiz, CHP ve MHP'ye destek vermediğimiz tarzındaki haber, beyanat doğru değildir” dedi.

  Milletvekili genel seçimlerinde bağımsız aday olan ve bu nedenle yasa gereği genel başkanlıktan ayrılan Yazıcıoğlu, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bu tür haberlerin son günlerde basında sık yer aldığını belirtti.

  Büyük birlik hareketinin AK Parti'nin ya da diğer partilerin herhangi birisinin uydusu olmayacağını ifade eden Yazıcıoğlu, herhangi bir partiyle işbirliği ve anlaşmaları olmadığını belirtti. Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

  “Biz Türkiye'nin sorunlarının mücadelesini vereceğiz. Bizim herhangi bir siyasi partiye angajmanımız yok, ön şartımız yok. Bazı gazetelerde çıkan AK Parti'ye destek vereceğimiz, CHP ve MHP'ye destek vermediğimiz tarzındaki haber, beyanat doğru değildir.”

  Herhangi bir partiye ön yargıları ve destek kararları bulunmadığını vurgulayan Yazıcıoğlu, “Partimizin de, benim de böyle herhangi bir ön yargımız söz konusu değil. Bu haber meramımızı tam olarak yansıtmış değildir. Bu haber doğru değildir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı