Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eski Batman Valisi Şarman tahliye edildi

  A.A
  31.01.2006 - 12:09 | Son Güncelleme: 31.01.2006 - 12:09

  Rüşvet suçundan Ayaş Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Batman Valisi Salih Şarman, cezasını tamamlayarak tahliye edildi.

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından Batman'daki otopark ihalesi karşılığında bir işadamından rüşvet olarak Mercedes marka otomobil aldığı gerekçesiyle 6 yıl 3 ay ağır hapis cezasına çarptırılan eski Batman Valisi Salih Şarman, cezasını tamamlayarak tutuklu bulunduğu Ayaş Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi.

  Ailesi ve yakınları tarafından cezaevi önünde karşılanan Şarman herhangi bir açıklama yapmadı, eşi Zehra Şarman mutlu olduğunu söyledi.

  Şarman ve yakınları, daha sonra 5 araçlık konvoyla Ankara'ya hareket etti.

  PARA CEZASININ İNFAZI DURDURULDU

  Yargıtay 5. Ceza Dairesi, Batman'daki otopark ihalesi karşılığında bir işadamından rüşvet olarak Mercedes marka otomobil aldığı gerekçesiyle Şarman'ı, 6 yıl 3 ay ağır hapis, 40 milyar 762 milyon lira para cezasına mahkum etmişti.
  Ceza, Yargıtay Genel Kurulu'nca onanarak kesinleşmişti.

  Şarman, bunun ardından mahkumiyetin infazı için 2 Ekim 2004 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

  Ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 1 Nisan 2005 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni TCK'da rüşvet suçundaki para cezasının kaldırılmasını dikkate alarak, Şarman hakkındaki 40 milyar 762 milyon liralık para cezasının infazını durdurmuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı