« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eski başkanın güreşçilerimize güveni tam

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Güreş Federasyonu'nun eski başkanı Osman Aşkın Bak, "Güreşçilerimiz 1948 Londra Olimpiyatlarında dünyaya 'Türk Gibi Güçlü' sözünü öğretmişlerdi. Ben inanıyorum ki, bu olimpiyatlarında da çok güzel mücadele ederek, iyi neticelerle döneceklerdir" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Osman Aşkın Bak, 651. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izlemek amacıyla geldiği Edirne'de, Kırkpınar Er Meydanı'nda zevkli güreşlerin yapıldığını söyledi.

Bugün 651. Kırkpınar başpehlivanının belli olacağını ifade eden Bak, güreş sporunun, Türkler'in dünyaya kendini en iyi tanıttığı önemli bir spor dalı olduğunu belirtti.

Türk güreşçilerinin 1948 Londra Olimpiyatları'nda büyük başarı göstererek dünyaya 'Türk gibi güçlü' sözünü öğrettiğini anımsatan Bak, şöyle devam etti:
“Londra'ya 100'ün üzerinde bir sporcu kafilesi ile gidiyoruz. Güreşçilerimiz bu olimpiyata 13 sporcu ile katılacak. Grekoromende 7, Serbest 5 ve bayanlarda da 1 sporcu ile bizi temsil edecekler. Burada daha önce de olduğu gibi güreşçilerimiz lokomotif görevi görecek. Çok iyi bir mücadele ederek iyi neticelerle döneceklerine inanıyoruz. Onlara başarılar diliyorum. Onların olimpiyatlara katılması için çabalayan herkese teşekkür ediyorum.”

2020 Olimpiyatları

2020 Yaz Olimpiyatları ile ilgili düşüncelerini açıklayan Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti:
"Bildiğiniz gibi İstanbul 2020 Yaz Olimpiyatlarına da adayız. O adaylık süreci bir yıl sonra belli olacak. Süreç içinde lobi çalışmaları devam ediyor. Türkiye'ye olimpiyat yakışır, olimpiyat meşalesi yakışır. Çünkü, biz hem ekonomimiz, hem dış politikamızla hem de dünyada gösterdiğimiz performans ile bunu yapabileceğimizi gösterdik."

Bunları da Beğenebilirsiniz