BALIKESİR HABERLERİ

Eski başkana armağan

DHA
23.09.2017 - 17:22Son Güncelleme : 23.09.2017 - 17:22
DHA

EĞİTİM-İŞ Sendikası Balıkesir Şubesi'nde başkanlık görevini yürütürken, ağustos ayında yapılan genel merkez kongresinde yönetici seçilip, Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterliği'ni yürüten Yakup Tekin Efe'ye, eski yönetim kurulu arkadaşları, Balıkesir'i ziyaretinde sürpriz yaparak camdan yapılmış isimlik armağan etti.

Eğitim-İş Balıkesir Şubesi'nde başkanlık görevini yürütürken Eğitim-iş Sendikası Genel Merkez yönetim kurulu üyesi olan Yakup Tekin Efe'ye sendikal mücadeleyi birlikte yürüttükleri arkadaşları hediye isimlik verdi. Şubenin yeni Başkanı Filiz Aygün, Yakup Tekin Efe'nin aralarından ayrılmasına üzüldüğünü, ancak Genel Merkez yönetim kuruluna seçilmesinin de mutlu ettiğini belirterek, "Yakup Tekin Efe'nin Eğitim-iş Sendikası Genel Merkez yönetim kurulu üyesi olması hepimizi mutlu etti. Arkadaşımızın Balıkesir'den ayrılmasından sonra şubemiz yönetimine Metin Kuter katılmasıyla yapılan yeni görev dağılımı toplantısında Serap Müjdeci Gökgün şube şekreterliğine, Kemal Şeker mali sekreterliğe, Yaşar Sanön örgütlenme sekreterliğine, Mustafa Demiralp Özlük-Hukuk ve Toplu İş Sözleşmesi sekreterliğine, Sinan Karakaya Eğitim sekreterliğine, Metin Kuter basın yayın ve uluslararası ilişkiler sekreterliğine görevlendirirken, beni de başkan seçtiler. Üstlendiğimiz görevlerin bizlere verdiği sorumluluğun farkında olarak, görev sürecimizde ben ve arkadaşlarım sendikamızın kuruluş ilkelerinden ödün vermeden Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, cumhuriyetin ve laik eğitimin savunucusu olacağız. Üyelerimizin her zaman özlük ve hukuksal haklarını korumak için mücadele edeceğiz. 6 Ağustos'ta yapılan Eğitim-İş Sendikası 5. Olağan Genel Kurulu'nda yönetime seçilerek aramızdan ayrılan, kısa bir süre sonra bizi ziyaret eden Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Yakup Tekin Efe'ye Balıkesir Şubesi'ndeki emek ve mücadelesi için teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyoruz" dedi.

Başkan Filiz Aygün, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Yakup Tekin Efe'ye camdan yapılmış isimlik armağan etti. Aldığı armağan sonrası duygulanan Yakup Tekin Efe, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini, Eğitim-İş Sendikası'nın mücadeleyi var gücüyle sürdürdüğünü belirterek, "Sendika üyelerimize yapılan baskılara rağmen, Eğitim-iş mücadeleden çekilmemiş, büyümeye devam etmiştir. Bu yaz döneminde, 2 bin 500 civarında üyemiz emekli oldu. Okulların açılmasıyla birlikte, yeni üye kayıtları yapmaya başladık ve hızla büyümeye devam ediyoruz. Dik duran onurlu duran tüm Eğitim-İş üyelerini kutluyorum, teşekkür ediyorum ve alkışlıyorum. Balıkesir şube yöneticilerinin yaptığı nazik jest için de teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hilmi DUYAR / BALIKESİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Balıkesir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Balıkesir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eski başkana armağan haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı