KAYSERİ HABERLERİ

Eski bakan Yıldız: 35 yıllık kamburu atmada sona geldik

DHA
26.03.2016 - 12:01Son Güncelleme :
DHA

Oktay ENSARİ-Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, (DHA)- ENERJİ ve Tabii Kaynaklar eski bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin 35 yıllık 'PKK kamburundan' kurtulmada sona geldiğini öne sürdü. Yıldız, "Geleceğimize ve çocuklarımıza temiz bir Türkiye bırakmak istiyoruz" dedi.
Melikgazi Belediyesi tarafından Kayseri’de Tacettin Veli Mahallesi'nde bir süre önce açılan, İş Bulma Merkezi'nde bir toplantıya katılan Taner Yıldız, sivil toplum örgütleri ile bir araya geldiklerini, bu günde, işsizlere iş edindiren ve bulan bu merkezde yetkilileri dinlediklerini söyledi. Yıldız, şöyle dedi:
"Türkiye, 35 yıllık kamburu atmada sona geldi. Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesiyle ilgili şu anda en büyük engeli ve ayağına vurulmuş prangası terör belasıdır. Türkiye bu ayağına vurulan prangayla yürüyemez. İç ve dış düşmanların, işbirlikçilerin destekleriyle terör örgütü sürekli bizim karşımızda. Geleceğimize ve çocuklarımıza temiz bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Türkiye’nin dört yanında terör örgütüne desteğin giderek azaldığını görüyoruz. PKK’nın kendi zaman zaman haklı ve sevimli gösterdiği hareketlerin bir aldatmaca olduğunu Kürt halkı başta olmak üzere halkımız iyi gözlemlemekte ve görmektedir. Bu vatan için, millet için, birliğimiz, dirliğimiz için canına ortaya koyan asker ve polis olmak üzere güvenlik güçlerimizi, şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla anıyor, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum."
Taner Yıldız, Ak Parti Kayseri milletvekili İsmail Taner ve il başkanı Cahit Özden’in de katıldığı toplantıda, Melikgazi Belediyesi İş Bulma Merkezi ve İnşaat Çalışanları Derneği yöneticilerini tek tek dinledi. Yıldız,  "Türkiye genelinde, hükümet olarak işsizlere iş edindirmek için 785 meslek dalında sertifika veren merkezler oluşmasını sağladık. Eskiden, hatırlarsınız her ilde amale pazarları vardı. İşçi ve işveren, günlük ve haftalık işler için buralara gelirdi. Şimdi sabahları çay ve çorba ikram edilen, eğitimler yapılan merkezler yapıldı. Bunlar büyük gelişmeler" diye sözlerini tamamladı

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Eski bakan Yıldız: 35 yıllık kamburu atmada sona geldik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski bakan Yıldız: 35 yıllık kamburu atmada sona geldik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı