AMASYA HABERLERİ

Eski Bakan Özarslan’ın Hedefi Yeniden TBMM

IHA
25.02.2015 - 14:26Son Güncelleme :

AK PARTİ İKTİDARININ GÜÇLÜ BİR İKTİDAR OLDUĞUNU, PARASAL GÜCÜN ESKİ DÖNEMLERDEN ÇOK İYİ KOŞULLARDA BULUNDUĞUNU VURGULAYAN ÖZARSLAN, “BİR HİZMET YAPMADAN BÜROKRASİYLE GÖRÜŞÜRDÜM. 1983’TE MİLLETVEKİLİ OLDUĞUMDA 4 SENE İÇERİSİNDE 6 TANE BARAJI GERÇEKLEŞTİRDİK AMASYA İÇİN. TAKİP EDECEKSİN. KAPIDAN KOVSALAR, PENCEREDEN GİRECEKSİN. BİZ ÖYLE YAPTIK BU İŞLERİ. BEN SABAHIN 8’İNDE MEMUR GELMEDEN DPT’YE GİDEN ADAMDIM. BU İŞLER BÖYLE YAPILIYOR” ŞEKLİNDE KONUŞTU.

IHA

AK Parti’den Amasya milletvekili aday adayı olan eski Devlet Bakanı İsmet Özarslan, bakanlığı döneminde Amasya’ya kazandırdığı hizmetleri işlerini takip etmesi sayesinde gerçekleştiğini belirtti.
2 dönem milletvekilliği ve bir dönemde Amasya Belediye Başkanlığı görevlerinde bulunduğunu, o süreçte de 6 barajın yapılmasını, hastaneler inşa edilmesini, spor tesislerinin kazandırılmasını sağladığını ayrıca Amasya - Havza arası raybüs seferleri ile şehre doğalgazın gelmesinin de kendi belediye başkanlığı döneminde hayata geçtiğine değinen İsmet Özarslan, “Bakanlığım zamanında 10 bin tane tesisi ülkeye kazandırdık. 3 ay içerisinde İstanbul’daki 3 stadyuma 90 bin tane beyaz koltuk koyduk. Herkes betonda oturuyordu. ‘Gençler bunu kırar, yakarlar’ dediler. ‘Kırarlarsa yenisini koyarız’ dedik” diye konuştu.
AK Parti iktidarının güçlü bir iktidar olduğunu, parasal gücün eski dönemlerden çok iyi koşullarda bulunduğunu vurgulayan Özarslan, “Bir hizmet yapmadan bürokrasiyle görüşürdüm. 1983’te milletvekili olduğumda 4 sene içerisinde 6 tane barajı gerçekleştirdik Amasya için. Takip edeceksin. Kapıdan kovsalar, pencereden gireceksin. Biz öyle yaptık bu işleri. Ben sabahın 8’inde memur gelmeden DPT’ye giden adamdım. Bu işler böyle yapılıyor” şeklinde konuştu.
Yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu, yeniden TBMM’de Amasya’yı temsil etmeye talip olduğunu vurgulayan ve partililerden destek isteyen eski bakan Özaslan, hızlı tren projesinin takibine önem verdiğini ayrıca çevre yolu inşaatının kısa zamanda devreye girmesi gerektiğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Eski Bakan Özarslan’ın Hedefi Yeniden TBMM hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski Bakan Özarslan’ın Hedefi Yeniden TBMM haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:05
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı