MERSİN HABERLERİ

Eski Bakan Elvan’dan Mtosb’ye Otoban Bağlantı Sözü

IHA
17.10.2015 - 15:51Son Güncelleme :

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ESKİ BAKANI LÜTFİ ELVAN, MERSİN-TARSUS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ'Nİ ZİYARET EDEREK, BÖLGENİN SORUNLARINI DİNLEDİ

IHA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Başkan Sabri Tekli, yönetim kurulu üyeleri ve sanayicilerle bir araya geldi.
MTOSB Başkanı Sabri Tekli, ziyarette yaptığı konuşmada, organize sanayi bölgesi olarak 20 yılda büyük çıkış yakaladıklarını söyledi. Yaptıkları çalışmalarda hem çevreci hem de teknolojiyi yakından tanıyan bir OSB olma gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Tekli, "MTOSB olarak büyük sorunları bulunan bir OSB değiliz. Fakat sanayicilerimiz ve bizim adımıza en büyük sorun MTOSB’nin Türkiye’de otoban bağlantısı olmayan ender OSB’lerden birisi olması. MTOSB’nin otoban bağlantısının yapılması hususunda sizlerden destek bekliyoruz. Hem sanayicilerimizin hem istihdam sağladığımız binlerce işçinin daha güvenli ve kolay ulaşım sağlayabilmeleri adına hem de bölgeye sağlayacağı yararlar nedeniyle otoban bağlantısının bir an evvel hayata geçirilmesi bizler adına çok önemli" dedi.
Mersin için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurgulayan Lütfi Elvan, MTOSB otoban bağlantısı ile ilgili çalışmaların bittiğini ve 2016 yılının ilk çeyreğinde ihaleye çıkılacağını belirtti. Mersin sanayisinin lokomotif olduğunu anlatan Elvan, "Bizler her türlü altyapı yatırımını yapacağız. Sanayicilerimiz yatırım yapması için biz hazırız. Yasalar ve imkanlar çerçevesinde her türlü desteğin şehrin çıkarları için takipçisi olacağım. İdare olarak, merkezi hükümet olarak ayrıca bu bölgenin evladı, bir kardeşiniz olarak sizinle birlikte hareket edeceğiz. Biliyoruz ki, Mersin daha fazla üretecekse bu sizler sayesinde olacak. Daha fazla insanımızı istihdam edecekse sizler sayesinde olacak. Mersin gelişecekse, büyüyecekse, bütün bunlar siz sanayicilerin sayesinde olacak. Mersin’in ürettiği her birim değer sadece Mersin’in değil, sadece Akdeniz Bölgesi’nin değil, Türkiye’nin kazancıdır. Mersin kazanırsa Türkiye kazanır. Bu açıdan sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sorunlarınızı biliyorum. Bunları çözmek için elimden geleni yapacağımdan kuşkunuz olmasın” diye konuştu
Organize sanayi bölgesinde faaliyette bulunan fabrikaları ziyaret ederek işçilerle sohbet eden Elvan, Özbal Çelik Boru işçileriyle beraber öğle yemeği yedi. Yemek sonrasında Ankara’da meydana gelen saldırıyı lanetleyen Elvan, saldırının millete, Türkiye’ye, demokrasiye, siyasi partilere ve 1 Kasım seçimlerine yönelik yapıldığını söyledi. Elvan, emniyet güçlerinin bu saldırıyı yapanlara yönelik kapsamlı bir çalışma yürüttüğünü vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Eski Bakan Elvan’dan Mtosb’ye Otoban Bağlantı Sözü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski Bakan Elvan’dan Mtosb’ye Otoban Bağlantı Sözü haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı