Gündem Haberleri

  Eski bakan Başesgioğlu'nun babası toprağa verildi

  Turan KURT / KASTAMONU, (DHA)
  21.01.2011 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Eski bakanlardan İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu'nun, vefat eden Kore gazisi babası Mustafa Başesgioğlu son yolculuğuna uğurlandı.

  CENAZE TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Kanser tedavisi gördüğü Özel Uğurlu Hastanesi’nde dün öğlen saatlerinde vefat eden Mustafa Başesgioğlu’nun cenazesi, hastane morgundan alınarak önce İsmailbey Mahallesi’ndeki evine getirildi. Saat 11.00 sıralarında evinden alınarak İsmailbey Camii’ne getirilen Kore Gazisi Mustafa Başesgioğlu için Cuma namazı sonrası binlerce kişinin katılımıyla cenaze namazı katıldı.

  Cenazeye Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay, Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Eski bakanlardan Oltan Sungurlu, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü ve Hasan Altan, Emniyet Genel Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Durmuş Demirbaş yanı sıra çok sayıda bürokrat, siyasetçi ve vatandaş katıldı. Cuma namazı sonrası Kastamonu Müftü Yardımcısı Mehmet Ali Kurt tarafından cenaze namazı kıldırılan Mustafa Başesgioğlu’nun Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, bir süre Murat Başesgioğlu ve kardeşi Kastamonu İl Genel Meclisi bağımsız Üyesi Erdal Başesgioğlu ve diğer yakınlarının omzunda taşındı. Daha sonra Mustafa Başesgioğlu’nun Kore Gazisi olması nedeniyle, tabut askerler tarafından alınarak cenaze aracına konuldu.

  Kore Gazisi Mustafa Başesgioğlu, Okmeydanı Aile Kabristanı’nda toprağa verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı