Dünya Haberleri

  Eski AP Başkanı Josep Borrell Fransa'yı uyardı

  ANKA
  21.10.2007 - 12:46 | Son Güncelleme:

  Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup üyesi ve eski AP Başkanı Josep Borrell, Türkiye ile müzakerelerinin kesilmesine karşı çıkarak müzakereleri kesintiye uğratmanın en başta Fransa’ya zararı olacağını söyledi.

  ABHaber’e açıklamalarda bulunan Josep Borrell, “Müzakere sürecini kesintiye uğratmamak gerekiyor, tam tersine Türkiye’yi bu yolda daha da cesaretlendirmek gerekiyor” diye konuştu.

  Türkiye ile müzakerelerin kesilmesi konusunun AB’nin ajendası veya gündeminde olmadığına dikkati çeken Borrell, “AB’de herkesin farklı görüşleri olabilir. (Fransa Cumhurbaşkanı) Sarkozy’nin kendi görüşleri var” dedi.

  Türkiye ile müzakereleri kesintiye uğratmanın en başta Fransa’ya zararı olacağını söyleyen Borrell, “Bu süreci kesintiye uğratmak kimsenin yararına değildir. Gündemde olmayan konuları tartışmaya açmak yarardan çok zarar getirir” şeklinde konuştu.

  AB’nin Türkiye konusunda önceden aldığı kararlar doğrultusunda müzakerelerin sürdüğünün altını çizen Borrell, “AB’nin saygınlığı ve inandırıcılığı açısından müzakerelerin devam etmesi daha hayati bir konudur” görüşünü ileri sürdü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı