HATAY HABERLERİ

Eşinin kabrini ziyaret edememenin üzüntüsünü yaşıyor

AA / Hilmi Tunahan Karakaya
25.02.2016 - 11:30Son Güncelleme :

- Yaklaşık 3 yıl önce topraklarını terk ederek Türkiye'ye sığınan Suriyeli Ali, ülkesindeyken her gün gittiği eşinin kabrini ziyaret edememenin hüznünü yaşıyor- Suriyeli Ali: - "Onun mezarını orada bırakıp geldim. Eşimin mezarına gidip bir dua bile edemiyorum"

AA / Hilmi Tunahan Karakaya

HATAY (AA) - İç savaş yüzünden topraklarını terk ederek Türkiye'ye sığınan Suriyeli 62 yaşındaki Tamam Ali, hayat arkadaşının mezarını ziyaret edememenin üzüntüsünü yaşıyor.

Şam'ın Türkmen Mahallesindeki evini, komşularını ve akrabalarını geride bırakmak zorunda kalan Ali, Hatay'ın Hassa ilçesinde çocukları ve torunlarıyla kiraladıkları 2 odalı evde yaşamına devam ediyor.

Memleket ve sevdiklerinin hasretini içinde yaşayan Suriyeli kadın, en çok 15 yıl önce kaybettiği eşinin mezarını ziyaret edemediği için üzülüyor.

Suriyeli Ali, AA muhabirine, eşini kanser hastalığı yüzünden kaybettiğini söyledi.

Vatanında iken eşinin kabrini her gün ziyaret ettiğini ifade eden Ali, "Onun mezarını orada bırakıp geldim. Eşimin mezarına gidip bir dua bile edemiyorum. Ama inanıyorum bir gün ülkemdeki savaş sona erecek ve ben de eşime kavuşacağım. Onu mezarı başında ziyaret ederek görevimi yerine getireceğim" diye konuştu.

İçine gömdüğü acılarını torunlarıyla rahatlatmaya çalıştığını kaydeden Ali, "En büyük destekçilerim torunlarım. Onlar bana teselli oluyor" dedi.

Türkiye'nin kendilerine kucak açtığı için şanslı olduklarını aktaran Ali, başta Türk devleti olmak üzere herkese teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Eşinin kabrini ziyaret edememenin üzüntüsünü yaşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eşinin kabrini ziyaret edememenin üzüntüsünü yaşıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı