Ege Haberleri

  Eşinin adını okulda yaşatacak

  Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)
  17.07.2012 - 10:31 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Mazı Köyü'nde yaşayan çiftçi 56 yaşındaki Özcan Karagöl, 3 ay önce hayatını kaybeden eşinin vasiyetini yerini getirmek için 300 bin lira maliyetle 4 derslikli ilkokul yaptıracak.


  Muğla'da “Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası” çerçevesinde hayırsever Özcan Karagöl tarafından Bodrum İlçesi Mazı Köyü'nde yaptırılacak olan ilköğretim okulunun hizmet binası için protokol, Vali Fatih Şahin ve hayırsever Karagöl arasında düzenlenen törenle imzalandı. Törene Vali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Müdür Yardımcısı Gürbüz Karabulut, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, hayırsever Özcan Karagöl ile oğlu Hayri Karagöl katıldı. Mülkiyeti köy tüzel kişiliğine ait Aşağı Mazı Mahallesi Köy içi Mevkii'ndeki 2 bin 985 metrekarelik arsanın 400 metrekarelik kısmına yapılacak ve maliyeti 300 bin TL olan 4 derslikli okulda 100 öğrenci eğitim görecek.
  Vali Fatih Şahin, hayırsever Karagöl'e katkılarından dolayı teşekkür edip, “Arzu ediyoruz ki oradaki öğrencilerimiz iyi yetişsin, derslerinde başarılı olsunlar, çok iyi yerlere gelsinler, bu ülkeye ve bu dünyaya iyi hizmetler versinler. Oradan nice mühendisler, doktorlar, astronotlar ve bilim insanları çıksın. Bütün arzumuz bu” dedi. Hayırsever Özcan Karagöl ise köylerinin eğitim alanında böyle bir binaya ihtiyacı olduğunu ve bu okulu köylerine kazandırmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Eşi Duran Karagöl'ü yaklaşık üç ay önce hastalık nedeniyle kaybettiğini dile getiren hayırsever Özcan Karagöl, eşinin vasiyeti üzerine eğitime katkıda bulunduğunu ifade etti. Okulun adının Duran-Özcan Karagöl İlköğretim Okulu olacağı belirtildi.
  Öte yandan kent genelinde bugüne kadar 90 okul protokolü kapsamında 1040 derslik, iki spor salonu, bir konferans salonu ve üç lojman inşa edildi. Hayırseverler tarafından eğitime yapılan katkı da 106 milyon 975 bin liraya ulaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı