Gündem Haberleri

  Eşini ve ağabeyini öldüren zanlı yakalandı

  A.A
  17.05.2011 - 13:00 | Son Güncelleme:

  Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde eşini ve ağabeyini öldürdüğü, oğlunu da yaraladığı öne sürülen zanlı, olaydan 3 gün sonra yakalandı.

  14 Mayıs'ta İsaağa mezraası köyünde kavga ettiği eşi Zekiye Yıldız ile (34) ağabeyi Hakkı Yıldız'ı (50) av tüfeğiyle öldüren, 14 yaşındaki oğlu Adem Yıldız'ı da yaraladıktan sonra kaçan Ekrem Yıldız'ın yakalanması için jandarma operasyon başlattı.

  Arama çalışmaları, jandarma komando timleri ve köy korucularının da katılımıyla helikopter desteğiyle yaklaşık 150 kilometrekarelik alanda gerçekleştirildi. Aldıkları bir istihbaratı değerlendiren ekipler, çalışmalarını Palu ilçesine bağlı Köklüce Köyü kırsalında yoğunlaştırdı. Köklüce'ye bağlı Bük mezraası kırsalında zanlıyı gören köy korucuları ile jandarma ekipleri, Yıldız'ı çembere aldı.

  Ekipleri gördüğü zaman önce paniklediği belirtilen zanlı, daha sonra hareketsiz kaldı. Zanlının yanına giden ekipler, Yıldız'ı yakaladı.

  Kovancılar İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen zanlıyla birlikte olayda kullandığı av tüfeği de ele geçirildi.

  Zanlının, yakalandığı zaman “Bir kişiyi daha vuracaktım. Zaman bulamadım. Ondan sonra teslim olacaktım” dediği öne sürüldü.
  Ekrem Yıldız'ın, 13 Mayıs'ta köy kırsalında cesedi bulunan Ağit Yılmaz'ın

  (57) ölümüyle ilgili tartıştığı eşi ve ağabeyini öldürdüğü, oğlunu da
  yaralayarak kaçtığı iddia edilmişti. Zanlı Yıldız'ın Ağit Yılmaz'ı da öldürdüğü öne sürülmüştü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı