Gündem Haberleri

  Eşini öldüren kocaya müebbet hapis istemi

  A.A
  25.11.2009 - 13:07 | Son Güncelleme:

  Kütahya'da, eşinin boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına başlandı.Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Erhan Ulu, maktul Esra Ulu'nun babası Şuayip Özdemir ve kardeşi Halil Özdemir (16) hazır bulundu.

  Mahkeme heyeti, savcının iddianameyi okumasının ardından sanık Ulu'dan savunma yapmasını istedi. Ulu, savunmasında, olay günü saat 16.00'da evinden ayrılıp çalıştığı seramik fabrikasına gittiğini söyledi.

  İş yerinde çalışırken saat 23.00 sıralarında eşinin cep telefonundan kendisine çağrı geldiğini, telefonunu açtığında sadece 3 yaşındaki oğluyla yaklaşık 1 dakika konuştuğunu belirten Ulu, kendisinin eşi tarafından işten ayrılıp ayrılmadığının kontrol edilmek istendiği hissine kapıldığını anlattı.

  Ulu, daha sonra saat 23.30'da mesaisinin bitmesine 1,5 saat kala iş yerinden çıkıp servis aracına bindiğini ifade etti.

  Kapıyı anahtarıyla açarak evine girdiğini ve yatak odasında bilgisayarın başındaki eşine, arkasından ona sarılıp öpmek amacıyla yaklaştığında, onun hızla internetteki MSN adlı görüntülü konuşma sitesindeki pencereyi kapatmaya çalıştığını gördüğünü belirten Ulu, şöyle devam etti:

  “Bu sırada yan odada bulunan eşimin kardeşi Halil geldi, 'Enişte, bu MSN adresi bana ait, ben görüşme yapıyordum' diye beni oyalamaya çalıştı. Ben de o sırada eşimin görüşme yaptığı MSN adresinin kime ait olduğunu öğrenmeye çalışıyordum. Halil, 'Abla kaç, yakalandın' dedi, eşim de evden kaçmaya çalışıyordu. Aldatılmış olma duygusuyla mutfaktan bıçak alıp peşinden gittim. Kapının yanında kolundan tuttum, bağırmaya başladı. Orada yüzüne doğru elimdeki bıçağın tersiyle vurdum. 'Cami avlusunda konuşalım' dedim, birlikte avluya gittik. İnternette kiminle görüştüğünü sordum. Bana hakaret ederek, 'Sen karışamazsın, seni ilgilendirmez, Allah belanı versin' dedi. Ondan sonrasını hatırlamıyorum.”

  Bilgisayardaki mesajları görmediğini, sadece dil çıkarma, öpücük, gülümseme gibi ikonları fark ettiğini ifade eden Ulu, eşinin olaydan önce 1-2 aydır cep telefonuyla çok meşgul olduğunu ve bazı günlerde kulaklığı telefona takıp kendisinden ayrı başka bir odada oturduğunu öne sürdü.

  Savunması hakkında son sözleri sorulan Ulu, “Pişmanım, böyle olmasını istemezdim” dedi.

  ÖLEN ESRA ULU'NUN BABASI VE KARDEŞİ

  Kocası tarafından öldürülen Esra Ulu'nun babası Şuayip Özdemir de yaklaşık 1 ay öncesine kadar Almanya'da din görevlisi olarak bulunduğunu söyledi.

  Bu ülkede bulundukları sürede olay gününe kadar kızıyla her gün telefon ve MSN programından görüştüklerini belirten Özdemir, şunları anlattı:

  “Kızımla sanık olay öncesi yaklaşık beş yıl önce evlendi. Aralarındaki sorunlar, torunumun doğumunun ardından başladı. Birkaç kez kızımı darbetmiş, sonra gelip benden özür diledi. Almanya'ya gittikten sonra da kendisinin kredi kartı borcu vardı, onu ben ödedim. Olaydan önce birkaç aydır evine ekmek bile almıyordu. Kızımın bir kez aç kaldığını, komşularından ekmek istediğini sonradan öğrendim. Onlara her ay 500 lira gönderiyordum. En son olaydan iki ay önce de kızımı dövmüş. Yaklaşık 15 gün kızım ve torunum kendi evlerinde, sanık da annesinin evinde kalmış. Ben sanığa, 'Yürütemiyorsanız ayrılın, hayatı birbirinize zehir etmeyin' dedim. Telefonda af diledi, biz de inandık. Hatta kızım o günlerde, sanığın, 'Artık seni dövmeyeceğim ama öldüreceğim' dediğini söyledi.”

  Özdemir, olayın öncesinde Almanya'da bir arkadaşına misafirliğe gittiklerini, onun bilgisayarından kendi MSN adresini açıp kızıyla görüntülü konuştuğunu ifade etti.

  Olay sırasında evde bulunan Esra Ulu'nun kardeşi Halil Özdemir de mahkemede tanık olarak dinlendi. Özdemir, o gün saat 21.00 sıralarında kendi MSN adresinden Almanya'daki babası annesi ve babasıyla görüntülü görüştüklerini, saat 23.00 sıralarında yeniden görüşmek için sözleştiklerini ve ablasının onların bilgisayarı açmasını beklediğini kaydetti.

  Sanığın bıçak almak için mutfağa girdiğini gördüğünde ablasına, “Abla sen dışarıya çık” dediğini belirten Özdemir, onlar evden ayrıldıktan sonra demir çubuk alıp yanlarına gittiğini, sonra yeniden eve gelip polisi aradığını ileri sürdü.

  Sanık avukatı Mehmet Demirbağ, söz konusu bilgisayarın orijinal yazılıma sahip olduğunu belirterek, bilgisayardaki kayıtların Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğünce, Esra Ulu'nun cep telefonuna ait görüşme kayıtlarının ise ilgili birim tarafından incelenmesini talep etti.
  Mahkeme heyeti, sanık avukatının inceleme yapılmasına yönelik talebini reddetti. Heyet, Şuayip Özdemir'in avukatının talebi üzerine yeni başvurusu yapılacak tanığın ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığının hazırladığı bilirkişi raporu hakkında görüşlerinin alınması için Türk Telekom Kütahya İl Müdürlüğünden bir uzmanın dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Bu arada, adliye çıkışında ölen Esra Ulu'nun yakınları ile sanığın yakınları arasında tartışma çıktı. Bağırarak birbirlerinin üzerlerine yürüyen kişiler, polis tarafından sakinleştirilerek adliye bahçesinden uzaklaştırıldı.

  Balıklı Mahallesi'ndeki evinde 13 Temmuz gecesi tartıştıktan sonra kovalamaya başladığı eşi Esra Ulu'yu (23), aynı mahalledeki caminin bahçesinde boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Erhan Ulu (29), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı