Gündem Haberleri

  Eşini öldürdükten sonra suni teneffüs yapmış

  Salih ÜÇTEPE/ADANA,(DHA)
  19.02.2015 - 11:21 | Son Güncelleme:

  ADANA’da kendisini aldattığından şüphelendiği eşi 44 yaşındaki Halime Y’yi elleriyle boğarak öldüren 47 yaşındaki Hasan Y, eşini hareketsiz kaldıktan sonra suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürmeye çalıştığını söyledi.

  Özel bir şirkette forklift operatörü olarak çalışan Hasan Y, 14 yıl önce evlendiği ve 2 çocuğunun annesi Halime Y’nin kendisini aldattığından şüphelenmeye başladı. İddiaya göre eşinin cep telefonuna internetten program yükleyerek konuşmalarını dinleyen Hasan Y, eşi ile birlikte çalıştığı özel güvenlik görevlisi M.S.’nin samimi konuşmalarını dinledi. Aldatıldığına emin olan Hasan Y, eşine durumu anlattı. Geçen 7 Eylül’de evlerinde çıkan tartışma sonucu Hasan Y eşini elleriyle boğarak öldürdü. Teslim olan Hasan Y tutuklandı.

  ’14 YILLIK EŞİMİ TANIYAMAZ OLMUŞTUM’

  Hasan Y, yakın akrabayı tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu’ndan 2 avukat ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun temsilcisi de katıldı. Eşinin özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladıktan sonra değiştiğini ileri süren 2 çocuk babası savunmasında şunları söyledi:

  "Eşim 2012 yılında Suriyelilerin kaldığı kampta güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladıktan sonra değişmeye başladı. Giyimi kuşamına önem veriyor ayna önünde uzun vakitler geçiriyordu. 14 yıllık eşimi tanıyamaz olmuştum. Bana karşı ilgisiz davranmaya başladı. Eşime çok güveniyordum herhangi bir şeyden şüphelenmedim. Benim de ekonomik özgürlüğüm var eşitiz gibi sözler söylüyordu. Evde sürekli M.S. isimli birisinden övgüyle bahsediyordu ve bu kişiyle sık sık telefonla konuşuyordu. Bunun üzerine şüphelenmeye başladım. İnternetten indirdiğim programlar sayesinde eşim ve M.S.’nin arasındaki konuşmaları dinledim.

  Yaklaşık 2,5 ay ikisinin arasındaki telefon irtibatı devam etti. Telefonunu dinlediğim sırada eşim, M.S.’ye ’Gözlerine baktığım zaman yaşadığımı anlıyorum’ dediğini duyunca dünyam yıkıldı. Eşimle konuştuğumda inkar etti. Mesajları söyledim tokat attım. ’İşine gelmiyorsa git’ diye bağırdı. Bu sırada kendimi kaybettim. Tek elimle boğazını sıkmaya başladım. Hareketsiz şekilde yere yığıldı. Suni teneffüs ve kamp masajı yaptım ama hareket etmiyordu. Amacım öldürmek değildi. Kalem kamera alıp yatak odamıza yerleştirerek eşimin beni aldattığını belgelemek istiyordum. Ses kayıtlarını toplamıştım. Görüntü kaydı da alarak boşanma davası açacaktım. Hala olayın şokunu atlatmış değilim."

  Mahkeme heyeti, dilekçe vererek can güvenliği olmadığı gerekçesiyle celse arasında tanık olarak ifade vermek isteyen Halime Y ile ilişkisi olduğu iddia edilen M.S.’nin talebini reddederek zorla getirilmesine karar verdi. Tanıkların dinlenmesi için duruşma ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı