Eşini öldürdü, 2 çocuğu ile kayıplara karıştı

DHA
06.09.2014 - 11:03 | Son Güncelleme:

Almanya'nın Münih kentinde 62 yaşındaki Faslı Abbas-Ali Rahat-Farimani, 47 yaşındaki eşini öldürdüğü iddiasıyla aranmaya başlandı. Münih’teki Trudering semtindeki evinde ölü bulunan eşini öldüren Fairami’nin, 7 yaşındaki kızı ve 3 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı sanılıyor.

Olay, kurbanın kız kardeşinin kendisinden haber alamadığı için aradığı polisin kapıyı açtırmasıyla ortaya çıktı. Evin yatak odasında kan gölü içerisinde bulunan Hafida R.’nin üç hafta önce öldürüldüğü saptandı. Hafida R.’nın, 10 Ağustos’ta özel güvenlik şirketi olan eşi Abbas-Ali Rahat-Farimani ve iki çocuğuyla Türkiye’ye tatile çıkacağını söylediği ortaya çıktı. 24 Ağustos’ta dönmeleri beklenen aileden, gelen olmayınca kadının öldürüldüğü anlaşıldı.

ŞİDDETTEN KAÇMIŞTI
Abbas-Ali Rahat-Farimani’nin birinci derece şüpheli olduğunu söyleyen polis yetkilileri, Hafida R.’nın eşini kendisine şiddet uyguladığı için 2009 ve 2013 yıllarında şikayetçi olduğu ancak her seferinde davasından vazgeçtiğini bildirdi. Ayrıca, geçen yıl kadın koruma evine sığınan Hafida R.’yi eşinin ikna ederek götürdüğü belirtildi.

Arama afişleri çıkartan Münih polisi, Abbas-Ali Rahat-Farimani’yi görenlerin hemen ihbarda bulunmasını istedi.

Eşini öldürdü, 2 çocuğu ile kayıplara karıştı

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı