Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Eşini neden öldürdüğünü anlattı

  A.A
  25 Şubat 2011 - 10:28Son Güncelleme : 25 Şubat 2011 - 10:28

  Adana'da 25 yıllık eşini av tüfeğiyle 3 el ateş ederek öldüren zanlı, karısının habersiz boşanma davası açtığını, bu nedenle başlayan tartışmada kendisine hakaret ettiğini iddia etti.

  Önceki gün, kendisinden boşanmak isteyen eşi Semiha Karadağlı'yı av tüfeğiyle 3 el ateş ederek öldüren, daha sonra polisi çağırıp teslim olan Süleyman Karadağlı'nın (51) Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından alınan ifadesinde, olay günü, eve geldiğinde eşi Semiha'nın evden ayrılmak üzere eşyalarını topladığını görünce, engellemeye çalıştığını, aralarında bu yüzden tartışma çıktığını söylediği belirtildi.

  Kızları Merve ve Vahide'nin de olay sırasında evde bulunması üzerine Süleyman Karadağlı'nın, eşini yatak odasına alarak, kapıyı kilitlediği, daha sonra av tüfeğiyle ateş ettiği bildirildi.

  Süleyman Karadağlı'nın ifadesinde, eşini çok sevdiğini, ondan ayrılmak istemediğini anlattığı öğrenildi. Eşiyle daha önce de zaman zaman tartıştığını belirten zanlının, kendisine boşanma davası açtığını, eve mahkemeden gönderilen çağrı yazısından öğrendiğini ifade ettiği bildirildi.
  Zanlının, olaydan 3 gün önce eşinin aynı mahallede başka bir ev kiraladığını öğrendiğini, ayrılmak istemediğini belirttiğini, ancak karısının kendisine hakaret ederek, boşanmakta kararlı olduğunu söylediği kaydedildi.

  Süleyman Karadağlı, karısının psikolojik tedavi gördüğünü, bu nedenle ayrılmak isteyişinin de ruhsal sorunlardan kaynaklandığını da iddia etti.

  KOCASINDAN 3 KEZ ŞİKAYETÇİ, İKİ KEZ EVİ TERK ETTİ

  Semiha Karadağlı'nın daha önce de kocasından şiddet gördüğü, bununla ilgili şikayetlerde bulunduğu öğrenildi.

  Öldürülen kadının 2008 ve 2009 yıllarında 3 kez Akıncılar Polis Merkezine giderek kocasından şiddet gördüğü ve darbedildiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirtildi.

  Semiha Karadağlı'nın, başvurularından birinin şikayetçi olmasındaki ısrarı üzerine savcılığa yansıdığı, daha önceki şikayetlerinde de kocasının “özür dilemesi” üzerine ve “aynı evi paylaştıkları” gerekçesiyle barıştırılarak, darbeden eşi hakkında işlem yapılmadığı öğrenildi.
  Semiha Karadağlı'nın, gördüğü şiddet nedeniyle 2009 yılında evi terk ederek, Feke ilçesinde yaşayan akrabalarının yanına gittiği, burada yaklaşık 1 ay kaldıktan sonra, yakınlarının da “barışmaları” isteğiyle evine geri döndüğü bildirildi.

  Son olarak Ağustos 2010'da eşiyle tartışan ve yeniden evi terk eden Semiha Karadağlı'nın, 12 Ağustos 2010 tarihinde kocasından boşanmak için davası açtığı kaydedildi. Çiftin 1 Mart tarihinde boşanma davasının duruşması olduğu ifade edildi.

  1 HAFTA ÖNCE BELEDİYEDE ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ

  Semiha Karadağlı, boşanma sürecinin hızlanabilmesi için evden ayrılma kararı aldığı, bu nedenle başka bir ev kiraladığı öğrenildi.
  Olay günü Semiha Karadağlı'nın giysileri ve kendisine ait eşyaları topladığı, İstanbul'dan tatil için gelen oğlu Mete Karadağlı'nın (20) da taşıma için kamyonet kiralamaya çıktığı, oğlunun evden ayrılmasının ardından tartışmanın başladığı, 15 dakika sonra eve dönen gencin annesinin cesediyle karşılaştığı bildirildi.

  Çocuklar Merve, Vahide, Mete ve Meltem'in de anneleriyle taşınmak istedikleri, Semiha Karadağlı'nın boşanma davasında velayeti alabilmek için bir hafta önce belediyede çalışmaya başladığı belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı