Gündem Haberleri

  Eşini dövmenin cezasını yemek yapmak

  Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)
  12.12.2009 - 15:31 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'da, aşçı Recep Demircan, eşini dövmenin cezasını Muğla Turgut Reis Lisesi'nin pansiyonunda 3 ay süreyle günde 4 saat aşçılık yaparak çekecek.

  Muğla'da oturan 41 yaşındaki Recep Demircan hakkında eşini dövdüğü gerekçesiyle dava açıldı. Mahkeme, Demircan'ı 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Bu ceza daha sonra, ‘denetimli serbestlik’ uygulaması kapsamında kamu kurumunda 3 ay boyunca günde 4 saat çeşitli işlerde çalışma cezasına çevrildi. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü'nün Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol kapsamında Recep Demircan, cezasını çekmeye başladı. Demircan, cezasını kamuya yararlı bir işte çalışarak tamamlamasının kendisi ve ailesi açısından yararlı olduğunu söyledi.

  Eşine şiddet uyguladığı için pişman olmadığını belirten Demircan, “4 yıllık evliyim. Çocuğumuz yok. Para bitti, aşk da bitti. Eşime boşanmak için dava açtım. Cezamı da zaten mesleğim olan aşçılık yaparak çekiyorum. Öğleden sonra kalan zamanımı da bir kahvenin çay ocağında çalışarak geçiriyorum. Cezaevine konulmadığım için şanslı sayılırım” dedi.

  Turgut Reis Lisesi Müdürü Bayram Güner ise uygulamadan çok memnun olduklarını belirtti. Güner, “Recep Bey, öğrencilerimizin yemeklerini hazırlamak için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu tür uygulamaların, insanların topluma kazandırılması amacıyla yapılması bizi memnun etti. Bu sadece bizim değil toplumun menfaatine yapılan bir çalışma” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı